Державна податкова служба України

Надання медичних і ветеринарних послуг на території села: варто задуматися про застосування РРО або ПРРО

Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі – РК).

12:29 24.03.2021

Податкова заборгованість: своєчасна сплата без наслідків для платника

У другій декаді березня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Манастирський під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо виникнення та погашення податкової заборгованості.

12:29 24.03.2021

Чи можна підприємцю-спрощенцю змінити відпустку на лікарняне

Відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

12:23 24.03.2021

Державний реєстр РРО оновлено

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Державна податкова служба України Наказом від 12.03.2021 №280 «Про внесення змін до наказу ДПС України від 21.12.2020 №744»  оновила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

12:21 24.03.2021

Чи заокруглення дрібних номіналів попаде до бази оподаткування ПДВ

Пунктом 4 постанови Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» (далі – Постанова №25) встановлено обов’язок юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність, з 01.07.2018, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за правилами, встановленими вказаним пунктом.

12:17 24.03.2021

Помилково проведену через РРО операцію виправляємо через «службове внесення»

Згідно з п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 (далі – Порядок), внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

12:15 24.03.2021

Тернопільщина: Держбюджет отримав 4,4 млн грн, а місцеві – 18,6 млн грн «акцизу»

Суб’єкти господарювання Тернопільщини, які виробляють підакцизну продукцію, сплатили до державної казни 4 млн 363 тис. грн акцизного податку впродовж січня-лютого 2021 року. Додаткові надходження платежу склали 333,1 тис. грн, оскільки податку надійшло на 8,3 відсотка більше, ніж очікувалося. Основна сума акцизу надійшла від виробництва горілчаної продукції, а це – 2 млн 124 тис. гривень. Виготовлення пива та інших підакцизних товарів додало бюджету країни від Тернопілля відповідно 2 млн 200,9 тис. грн та 38,1 тис. гривень.

11:53 24.03.2021

Акцизна накладна: нюанси виписки

Акцизна накладна заповнюється за формою та відповідно до Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 №729 (далі – Порядок №729).

11:51 24.03.2021