Відділ освіти, культури молоді та спорту

Відбулася нарада з керівниками закладів освіти громади

У п’ятницю, 24 травня, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради Оксана Алєксєєва та головний спеціаліст відділу Валентина Медицька провели нараду з керівниками закладів освіти Підгороднянської сільської ради. Йшлося про підсумки навчального року, що завершується, про плани на 2024-2025 навчальний рік. Зокрема обговорили: проведення підсумкового та річного оцінювання учнів; видачу документів про здобуття освіти та переведення на наступний рік; правила поведінки дітей під час літніх канікул; організацію харчування та оздоровлення вихованців дитячих садочків у літній оздоровчий період тощо. Особливо увагу приділено формуванню безпекових умов навчання шляхом облаштування укриттів підготовки та проведення навчань і тренувань щодо дій під час загроз та виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру. Окремим питанням було винесено формування мережі закладів загальної середньої освіти в контексті реформи старшої профільної школи.

15:35 24.05.2024

Відбулися відкриті сходини куреня імені Омеляна Польового

«Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі». Це гасло дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») сьогодні знову звучало в стінах Почапинського ліцею, де відбулися відкриті сходини куреня імені Омеляна Польового, присвячені початку І етапу Гри та Дню героїв. В гості до Почапинських джур завітали їх друзі з Великоходачківського та Довжанківського ліцеїв Підгороднянської ОТГ. Присутні хвилиною мовчання згадали всіх Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність нашої держави.   У вітальному слові Оксана Михайлівна Алєксєєва, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради, наголосила, що в умовах війни головним завдання освіти є виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства. «Джурикам» було вручено туристичні намети для проведення підсумкового таборування. Цього року, враховуючи рекомендації Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, проводимо І етап Гри нетрадиційно. Велику увагу будемо звертати на формування ціннісних орієнтирів, вмінь, навичок та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді. Випробування будуть особистісно-командними і завершаться підсумковим наметовим таборуванням наших джур.

15:31 23.05.2024

Навчально-польові збори завершено

Завершилися триденні навчально-польові збори, які, відповідно до програми предмета «Захист України», щороку проводяться для здобувачів освіти 11-х класів. Цьогоріч до одинадцятикласників нашої громади долучилися учні з Білецької та Великобірківської громад. У рамках заходу відбулися навчальні заняття з вогневої підготовки (порядок розбирання та збирання автомата, чищення та зберігання зброї), навчальні стрільби на базі стрільбища військової частини (номер не зазначаємо), опанування практичними навиками з медико-санітарної підготовки. Практичні заняття з надання медичної допомоги провели завідувачка підстанції №3 «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ганна Богданівна Пелешок та волонтери Товариства Червоного Хреста України. За сприяння у проведенні занять з медичної підготовки дякуємо голові Тернопільської районної організації Товариства Ользі Михайлівні Нижник . А за смачний обід для учасників навчально-польвих зборів - Великоходачківському ліцею, на базі якого відбулися збори.

13:59 02.05.2024