Соціальні послуги

Соціальні послуги надаються для досягнення таких цілей:
1) профілактика складних життєвих обставин;
2) подолання складних життєвих обставин;
3) мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин.

Соціальні послуги поділяються на послуги, спрямовані на:
1) соціальну профілактику - запобігання виникненню складних життєвих обставин та/або потраплянню особи/сім’ї в такі обставини;
2) соціальну підтримку - сприяння подоланню особою/сім’єю складних життєвих обставин;
3) соціальне обслуговування - мінімізацію для особи/сім’ї негативних наслідків складних життєвих обставин, підтримку їх життєдіяльності, соціального статусу та включення у громаду.

Соціальні послуги залежно від місця надання поділяються на послуги, що надаються:
1) за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
2) у приміщенні надавача соціальних послуг:
стаціонарно - в умовах цілодобового перебування (проживання) отримувача соціальної послуги із забезпеченням харчуванням та умовами для проживання;
напівстаціонарно - протягом визначеного часу доби з умовами для нічного або денного перебування;
3) за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці.

Хто має право на отримання соціальних послуг:

Отримувачами соціальних послуг є особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, яким надаються соціальні послуги.

Вразливі групи населення - особи/сім’ї, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників.

Складні життєві обставини - обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

УВАГА!!! Більше інформації про соціальні послуги в нашій громаді можна дізнатися в розділі "Центр надання соціальних послуг" за посиланням https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/centr-nadannya-socialnih-poslug-15-52-41-07-09-2023/