Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Заходи безпеки під час використання бензинових та дизельних генераторів

Дата: 04.07.2024 09:35
Кількість переглядів: 52

Фото без опису

В умовах відключення електроенергії незамінним помічником є генератор. Завдяки генераторам багато людей змогли забезпечити свій побут, а підприємства та установи – продовжити функціонування і безперервну ефективну діяльність.

        Електрогенератор є джерелом підвищеної небезпеки, тому під час його використання необхідно неухильно дотримуватися правил безпеки.

       Важливо використовувати лише сертифіковану продукцію, куплену у ліцензованих точках продажу, та уважно дотримуватися інструкцій виробника.

Розміщення

1. Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.

2. Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) – не менше 6 метрів. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

Підключення

3. Підключення генератора повинен здійснювати кваліфікований електрик, неухильно дотримуючись інструкції з підключення та експлуатації.

4. Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність даної моделі генератора та перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху). Волосся потрібно закрити головним убором, що не обмежує огляд. Одяг повинен бути повністю застебнутий.

5. При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

Експлуатація

6. Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника.

7. Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки та споживачів, усунути їх пошкодження.  Також необхідно усунути перекручування дротів, контакт з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені, необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами.

8. Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу. Також слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються.

9. Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його.

10. Робіть необхідні перерви в роботі генератора.

 Зберігання паливно-мастильних матеріалів

11. Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів), у спеціальних каністрах. Найбезпечніше зберігати у провітрюваній, окремо розташованій зоні з навісом, з обмеженим доступом для сторонніх осіб та дітей.

12. Не допускайте проливу палива та щільно закривайте каністри. У випадку проливу палива – посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

13. Не допускайте тривалого контакту пального та мастила зі шкірою. У разі потрапляння рідин на шкіру промийте це місце водою, якщо бензин або мастило потрапили на одяг – ретельно виперіть його.

 Дії під час загоряння генератора 

14. Негайно повідомте про загоряння генератора  ДСНС за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.

15. Знеструмити електрогенератор.

16. Вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння. В таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Зазначену інформацію можна знайти на етикетці вогнегасника. Також у інших  ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор.

17. У разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби.

18. Організувати зустріч підрозділів ДСНС, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі.

Забороняється під час використання генераторів:

1. Вносити зміни в конструкцію генератора.

2. Розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей.

3. Палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора.

4. Відкривати кришку бака при працюючому генераторі.

5. Заправляти генератор при працюючому або не охолодженому двигуні.

6. Об’єднувати генератори у ланцюг.

7. Перебувати поруч із генератором стороннім особам або тваринам.

8. Змішувати різні види мастила та палива.

9. Перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

    Якщо дотримуватися основних правил використання генераторів, ви зможете забезпечити собі максимальний комфорт, не турбуючись про будь-які збої в електромережі.

За матеріалами ДСНС України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано