Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Стати батьками на професійній основі

Дата: 22.04.2024 16:14
Кількість переглядів: 59

Фото без опису

Гармонійний розвиток дитини важко уявити поза сім’єю. Створення умов для збереження сім’ї для дитини – одне з перешочергових завдань для всіх, хто допомагає дітям та переймається захистом прав дитини. Саме це є ключовим положенням у Конвенції ООН про права дитини. Її дотримання має гарантувати, поміж інших прав, право дитини на сім’ю. Це право може допомогти реалізувати така тимчасова форма влаштування дітей як сімейний патронат.

Патронат – це коли дитина отримує догляд, виховання та реабілітацію у сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками чи законними представниками складних життєвих обставин. 

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не має перевищувати 3-х місяців. Але, якщо це доцільно, орган опіки та піклування може подовжити його до пів року. Одночасно у патронат можуть бути влаштовані лише брати і сестри. 

Нагадаємо, що патронат – це не сімейна форма виховання, а професійна, комплексна соціальна послуга. Її кінцевою метою є повернення дитини в сім’ю, або підбір сімейної форми виховання – якщо повернення неможливе.

Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини – соціальну допомогу – 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімумів. А також офіційне працевлаштування та заробітну плату – 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

 

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано