Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Індексація спецпенсій з 1 березня 2024 року

Дата: 15.03.2024 15:32
Кількість переглядів: 114

Фото без опису

3 лютого 2024 року Уряд ухвалив постанову №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році". Поряд з проведенням індексації пенсій та щомісячних страхових виплат, підвищенням розмірів мінімальних пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшенням рівня мінімальних пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів проведено індексацію і спецпенсій.

Так, з 1 березня 2024 року підвищенню на коефіцієнт 1,0796 підлягають пенсії, призначені до 31 грудня 2023 року включно відповідно до Законів України:

"Про державну службу",

"Про службу в органах місцевого самоврядування",

"Про статус народного депутата України",

"Про наукову і науково-технічну діяльність"

без урахування надбавок, підвищень, доплат до пенсій, встановлених законодавством, однак з урахуванням розміру підвищення пенсій з 01 липня 2023 року відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" (на 19,7%).

Слід зазначити, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії з 1 березня 2024 року не може бути меншим за 100 гривень та більшим за 1 500 грн.

Усі перерахунки здійснюються у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Тобто розмір пенсійної виплати після перерахунку (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тобто 23 610 гривень.

З 1 березня 2024 року за матеріалами пенсійних справ проведені перерахунки пенсійних виплат 735 особам, які отримують пенсії, призначені до вищезазначених спецзаконів.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься у виплатний період березня – з 4 по 25 число місяця.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано