Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Служба зайнятості - випускникам

Дата: 20.06.2023 15:37
Кількість переглядів: 76

 

Сьогоднішні старшокласники та випускники загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл, гімназій, ліцеїв) невдовзі формуватимуть майбутнє нашої держави, усіх сфер економіки та життєдіяльності соціуму. Дехто із випускників уже вирішив, ким стати і впевнено крокує до поставленої мети, опановуючи навчальні дисципліни, але більшість ще в активному пошуку свого трудового шляху.

Служба зайнятості Тернополя активно сприяє молодим жителям міста і громад у тому, аби вони знайшли себе на ринку праці: свідомо та виважено обрали професію, здобули її, знайшли місця праці, реалізували свій фаховий потенціал.

Якщо випускник ще не визначився із вибором фаху, - допоможуть профорієнтатори та психологи служби зайнятості:

запропонують ряд тестів на визначення типу особистості, схильності до того чи іншого виду діяльності;

допоможуть оцінити індивідуально-психологічні особливості і професійно-важливі якості та співставити їх з вимогами конкретної професії до людини;

проконсультують, де можна здобути обрану професію, поінформують про можливості працевлаштування за нею.

Такими послугами цьогоріч вже скористалися 221 старшокласників.

Якщо ж молода людина з якихось причин планує почати свій трудовий шлях з пошуку роботи, вона може зареєструватися у службі зайнятості як безробітний і з допомогою кар’єрного радника знайти місце праці.

На 1 червня 2023 року Тернопільська філія Тернопільського обласного центру зайнятості пропонувала шукачам роботи 720 вакансій. У десятку найбільше потрібних роботодавцям працівників увійшли: лікарі, водії, продавці, слюсарі, підсобники, кухарі, швачки, медпрацівники, пекарі, касири.

На обліку в центрі зайнятості зараз перебувають 406 безробітних, з них кожен третій – молодь до 35 років.

До слова, за спрямуванням служби зайнятості можна безоплатно здобути омріяну професію в одному із закладів професійної освіти України, у т.ч. в ЦПТО ДСЗУ, і вже після завершення навчання працевлаштуватись за фахом.

Також можна дізнатися про свої суперсили, пройшовши профорієнтаційний тест на Дія. Освіта (https://osvita.diia.gov.ua/prof-orientation-quiz), скористатися Платформою з профорієнтації http://profi.dcz.gov.ua/.

Які ж професії матимуть попит, скажімо після війни? Це фахівці з відновлення країни (будівництво та ремонт об’єктів, доріг; відновлення земельних та водних ресурсів), фізичного та душевного здоров’я людей (лікарі, медпрацівники, реабілітологи, психологи та ін.), транспорту, безпеки, енергетики.

За більш детальною інформацією можна звернутися у Тернопільську філію Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. +380681465586, +380673132283.

Тернопільська філіяТернопільського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано