Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Про стан ринку праці у Тернопільському районі (Байковецька ОТГ, Білецька ОТГ, Великоберезовицька ОТГ, Великобірківська ОТГ, Великогаївська ОТГ, Підгороднянська ОТГ) станом на 01 лютого 2023 року

Дата: 15.02.2023 10:32
Кількість переглядів: 74

Фото без опису

 

Незайняті та безробітні громадяни. Протягом січня 2023 року у Тернопільську філію Тернопільського обласного центру зайнятості (далі-філію) в пошуках роботи звернулися 34 особи з числа проживаючих в Тернопільському районі. Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня 2023 року з урахуванням зареєстрованих на початок року склала 148 осіб, з них статус безробітного мали 138 осіб.

Станом на 01 лютого 2023 року на обліку в філії перебували 103 незайнятих громадян, що проживають в Тернопільському районі, з них - статус безробітного мали 97 осіб. Жінки складають 78,3% від загальної чисельності безробітних (76 осіб). Відсоток молоді до 35 років серед безробітних -35,0 % .

Заходи активної політики служби зайнятості. З метою підвищення рівня соціального захисту незайнятого населення на ринку праці, основна увага приділяється реалізації заходів активної політики зайнятості. Так, за січень 2023 року проведено: 9 тренінгів з техніки пошуку роботи – 11 осіб, 8 інформаційних семінарів із загальних питань зайнятості – 9 осіб.

У звітному періоді здійснено 1 виїзний профорієнтаційний захід для жителів населених пунктів Великоберезовицької об’єднаної територіальної громади, під час якого надані інформаційні послуги для 5 осіб.

Працевлаштування. За січень 2023 року за сприянням філії на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 7 незайнятих громадян, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі.

Професійне навчання. У січні 2023 року 3 особи, що проживають в Тернопільському районі, проходили навчання та підвищення кваліфікації шляхом стажування на виробництві на замовлення роботодавців.

Надання послуг особам з інвалідністю. У січні 2023 року в філії в пошуках роботи перебували 15 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного. 1 особа проходила навчання. Станом на 01 лютого 2023 року на обліку у філії перебували 13 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного. Продовжується робота по наданню послуг, які сприятимуть пришвидшенню працевлаштування осіб з інвалідністю.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам. У січні 2023 року в філії в пошуках роботи перебували 12 внутрішньо переміщених осіб, з яких - 11 осіб мали статус безробітного. Станом на 01 лютого 2023 року на обліку у філії перебували 11 внутрішньо переміщених осіб, з яких – 10 осіб мали статус безробітного. Для них і надалі продовжується пошук роботи.

  

Вакантні посади та вільні робочі місця. Станом на 01 лютого 2023 року на 21 підприємствах, установах та організаціях, які фактично здійснюють діяльність на території вище зазначених ОТГ Тернопільського району, наявна інформація про 33 вільних робочих місць та вакантних посад, у тому числі на посади службовців – 11 вакансій, на посади за робітничими професіями – 18 вакансій, на посади, які не потребують кваліфікації – 4 вакансії. Для працевлаштування осіб з інвалідністю наявні 2 вакансії.

Всього за січень 202 року філія отримала від 10 суб’єктів підприємницької діяльності інформацію про наявність 17 вільних робочих місць та вакантних посад. Для налагодження співпраці із роботодавцями та територіальними громадами, а також з метою інформування про послуги служби зайнятості, фахівцями центру зайнятості проводяться інформаційні заходи, зокрема з початку 2023 року здійснено 5 виїзних робочих зустрічей в об’єднаних територіальних громадах с.В. Гаї, с.Біла, с.Байківці, с.Підгородне, смт. В.Березовиця. З початку 2023 року проведено 7 тематичних семінарів з роботодавцями щодо вирішення актуальних питань, в т.ч. на території ОТГ – 13 семінарів.

Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та легалізація зайнятості.

Відповідно до «Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні», у січні 2023 року суб’єктам підприємницької діяльності надано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, зокрема для 1 ПОУ з Байковецької ОТГ – за 1 особу.

У складних умовах формування ринку праці служба зайнятості працює достатньо злагоджено. Відпрацьовано систему прийняття і виконання управлінських рішень, чітку систему звітності та особистої відповідальності працівників, що забезпечує адресний підхід до кожного, хто звертається у філію.

Зауважимо, що подати або знайти вакансію можна через сервіси:

"Робота зараз. Державна служба зайнятості". 

Чат-бот: http://@DCZWorkNowBbot або https://t.me/DCZWorkNowBbot

Канал:http://@DCZWorkNow або https://t.me/worknowdcz .

"Робота на Тернопільщині"

Чат-бот: http://@work_Ternopil_bot або https://t.me/work_Ternopil_bot

Канал: http://@work_in_Ternopil_region або https://t.me/work_in_Ternopil_region

Єдиний портал вакансій http://(https://jobportal.dcz.gov.ua/)

Національний Кадровий Резерв http://(https://ukrnkr.in.ua/)

Роботодавці можуть подати вакансію через Google-форму: http://surl.li/bzqvd

Якщо Ви шукаєте роботу - заповніть анкету-резюме: https://docs.google.com/forms/d/12c4BSF0DPhGMTLFdRN_-yZDAmhkycGj4o069vvUx8yk/edit

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ служби зайнятості Тернопільщини або в Telegram: .http://@DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано