A A A K K K
для людей із порушенням зору
Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт сільського голови про роботу Підгороднянської сільської ради за 2022 рік

Дата: 07.02.2023 10:54
Кількість переглядів: 192

 

                           Шановні мешканці Підгороднянської громади!

2022 рік мав стати для нашої громади роком розвитку її інфраструктури, роком реалізації цільових програм та проектів Громадського бюджету. Натомість він приніс виклики, яких ніхто не очікував і не був до них готовий.

Воєнні дії, інфляція, обмеження на фінансування видатків з місцевого бюджету стали причиною неповної реалізації програм і проектів, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку Підгороднянської сільської ради на 2022 рік. Фактично зупинено капітальні видатки, які мали фінансуватися, «заморожено» проекти, які планувалося реалізовувати.

Разом із тим упродовж року були реалізовані непланові заходи, які потребували оперативного вирішення. Це, зокрема: облаштування блокпостів;  створення і забезпечення діяльності підрозділу тероборони; реєстрація, розселення та створення умов для проживання внутрішньо переміщених осіб; допомога армії; облаштування укриттів у закладах освіти; встановлення системи сповіщення; облаштування пунктів обігріву та пунктів незламності тощо.

Як жила громада впродовж цього непростого року; які пріоритети в роботі ставили перед собою депутатський корпус, працівники апарату та виконавчий комітет сільської ради; що із задуманого вдалося реалізувати – про все це я, як сільський голова, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед нашою громадою.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ КОРПУС ТА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Роботу ради спільно з 22 депутатами забезпечує сільський голова, секретар сільської ради, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів  ради, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету та 6 старост старостинських округів.

 Підгороднянська сільська рада здійснює свою діяльність відкрито. На офіційному сайті (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/) та сторінці Підгороднянської громади у Facebook (https://www.facebook.com/pidgorodnyanskagromada) ми систематично висвітлюємо інформацію про діяльність сільської ради та виконавчих органів,  заходи, що відбуваються на території громади.

На сайті сільської ради розміщуються всі рішення сесій сільської ради та виконкому, розпорядження сільського голови, звіти, плани, інформація про господарську діяльність тощо.
Це дає змогу громадськості оперативно ознайомлюватися з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів сільської ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами.

Головною формою  роботи Підгороднянської сільської ради є сесійна діяльність. Всього за звітний період відбулося 14 пленарних засідань сесій сільської ради восьмого скликання, на яких прийнято 291 рішення, розглянуто 348 заяв, із яких —160 про надання матеріальної допомоги.

 

Усі питання були попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій сільської ради, робота яких є надзвичайно важливою складовою роботи сільської ради загалом. Адже левова частка роботи з розгляду питань, що виносяться на сесію сільської ради, відбувається саме на засіданнях постійних комісій.  Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії. Впродовж звітного періоду відбулося:

12  засідань комісії з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій;

9 засідань комісії з питань земельних відносин, містобудування, архітектури, охорони навколишнього природного середовища;

7  засідань комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, енергозбереження та транспорту;

6 засідань комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді, фізкультури, спорту та соціального захисту населення;

3 засідання комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Активно працював у звітному періоді і виконавчий комітет сільської ради, до складу якого входить 13 осіб. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконком Підгороднянської сільської ради  є координуючою ланкою роботи сільської ради у міжсесійний період і здійснює власні та делеговані повноваження в галузях освіти, культури, бюджету, житлово-комунального господарства, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, земельних відносин, соціального захисту населення, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Протягом 2022 року відбулося 17 засідань, на яких розглянуто 220 питань та прийнято по кожному з них відповідне рішення.

 

Для врегулювання господарських, кадрових та інших питань в межах повноважень сільського голови впродовж року було видано 100 розпоряджень по основній діяльності та 215 з кдрових питань.

Важливу роль у роботі сільської ради відіграє взаємодія депутатського корпусу та апарату сільської ради. Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради,  взаємодіяли з органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності, громадянами.

 

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН, НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ
ПОСЛУГ

Сільська рада створює необхідні умови для реалізації громадянами своїх прав на звернення. Відтак впродовж звітного періоду до сільської ради надійшло 1432 звернення. За характером основних питань, що їх порушували громадяни, найактуальнішими  були звернення у сфері соціального захисту  (859), житлової політики  (203) та земельних відносин (163). Всі заяви було розглянуто і опрацьовано, про результати розгляду всіх заявників повідомлено: за 1345 зверненнями було прийнято позитивні рішення, за 59 - надано роз’яснення про шлях вирішення проблеми  і лише у 28 випадках з різних причин було відмовлено. Загалом впродовж 2022 року до Підгороднянської сільської ради надійшло  2190 листів вхідної кореспонденції. Надано 1340 письмові відповіді. Видано 3069 довідок різного характеру.

Впродовж звітного періоду відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні» працівниками сільської ради було зареєстровано 114 актових записів цивільного стану, а саме:

про реєстрацію смерті — 104;

про народження       -     5;

про реєстрацію шлюбу — 5.

Також було вчинено 88 нотаріальних дій та 65 — прирівняних до нотаріальних дій. Прийнято 125  заяв на реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання.

З перших днів війни в Підгороднянську громаду почали прибувати люди, які внаслідок збройної агресії покинули свої домівки. Загалом впродовж року було  зареєстровано 607 внутрішньо переміщених осіб. Станом на 31 грудня 2022 року в громаді залишилося і проживає 122 особи.

До слова, вже  починаючи з березня до сільської ради почали надходити заяви від мешканців громади про відшкодування коштів на комунальні послуги за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб. Щомісяця зверталися від 11 до 50 власників домогосподарств. Сума нарахованих відшкодувань за рахунок державного бюджету та міжнародних благодійних організацій складає понад  320 000 гривень.

З вересня у Підгороднянській сільській раді розпочав роботу реєстратор речових прав на нерухоме майно. За  період своєї роботи він розглянув і задовольнив 557 заяв, що забезпечило 71 180 гривень надходжень до бюджету громади.

Відповідно до чинного законодавства України з метою забезпечення повного та якісного укомплектування ЗСУ та інших військових формувань у громаді ведеться облік призовників та військовозобов’язаних. На даний час на військовому обліку перебуває 1755 військовозобов’язаних, із них:

52 офіцерського складу;

47 військовозобов’язаних жінок;

182 особи призовного віку;

60 учасників бойових дій.

Впродовж року 145 військовозобов’язаних було призвано на військову службу до лав ЗСУ.

 

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Забезпечується виконання вимог законодавства і в частині здійснення державної регуляторної політики, здійснювалася розробка та погодження внутрішніх нормативно-правових актів.  Відтак було прийнято  рішення «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Підгороднянської сільської ради»; оприлюднено проект рішення «Про затвердження Правил благоустрою території сіл Підгороднянської сільської ради».

У 2023 році набувають чинності прийняті минулого року рішення сільської ради «Про встановлення ставок єдиного податку на території Підгороднянської сільської ради на 2023 рік»; «Про встановлення ставок земельного податку на території Підгороднянської сільської ради на 2023 рік»; «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  на території Підгороднянської сільської ради на 2023рік» та «Про встановлення ставок туристичного збору на території Підгороднянської сільської ради на 2023 рік».

У сільській раді також здійснювалися заходи з контролю за виявленням і усуненням чинників, що містять ризики вчинення корупційних правопорушень, заходи із запобігання реального чи потенційного конфлікту інтересів в депутатському корпусі та серед працівників сільської ради.

Впродовж року тривала робота із правового забезпечення діяльності ради, її виконавчих органів, зокрема юридичного супроводу та підготовки проектів розпоряджень сільського голови, рішень сільської ради і виконавчого комітету.

Проведено роботу з впорядкування переліку об’єктів нерухомого майна комунальної власності. Загалом зареєстровано право комунальної власності на 28 об’єктів нерухомого майна.

Для раціонального використання майна комунальної власності продовжено роботу щодо передачі будівель в оренду підприємствам, установам, організаціям та громадянам через електронну торгову систему. За звітний період укладено сім договорів оренди комунального майна. На базі переданого в оренду комунального майна здійснюється діяльність закладів охорони здоров’я в населених пунктах сіл Великий Ходачків, Почапинці, Забойки та діяльність об’єкта поштового зв’язку в селі Почапинці.

Проведено інвентаризацію водних об’єктів з метою визначення їх фактичного стану, розроблено паспорти водних об’єктів ставків, розташованих на території сіл Підгородне і Великий Ходачків та зареєстровано право власності на гідроспоруди ставків.

Господарсько-договірні зобов’язання реалізовано на підставі 146 укладених договорів, серед яких соціально важливими були угоди щодо:

-  відшкодування витрат, пов’язаних із наданням пільг щодо оплати комунальних послуг - природного газу, електричної енергії, телефонного зв’язку та вивезення побутових відходів пільговим категоріям громадян, що проживають на території громади;

- відшкодування видатків, пов’язаних із наданням послуг щодо зубопротезування та компенсації медикаментів громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- відшкодування вартості препаратів інсуліну особам, хворим на цукровий діабет.

Захист прав та інтересів  Підгороднянської сільської ради здійснено у 71 судовій справі, провадження по яких відкрито у звітний період та розпочато у попередні роки. Основна частина – це спори, пов’язані із спадковими, земельними правовідносинами, встановленням опіки та піклування.

Для вирішення питань опіки та піклування, забезпечення реалізації прав та законних інтересів повнолітніх недієздатних чи обмежено дієздатних осіб, створено дорадчий орган – опікунську раду при виконавчому комітеті, якою  проведено п’ять засідань.

Тривала робота адміністративної комісії при виконавчому комітеті Підгороднянської сільської ради. За звітний період було розглянуто  125 протоколів про адміністративні правопорушення, за результатами розгляду яких прийнято рішення в межах чинного законодавства.

 

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

Пріоритетним завданням   у роботі сільської ради було і  є виконання бюджету, адже наповнений бюджет -  запорука успішного розвитку громади. Однак в умовах збройної агресії це стало справжнім викликом - кількість працюючих підприємств і підприємців зменшилася, зміни до податкового законодавства скоротили об’єм надходжень до бюджету. Попри всі труднощі і випробування стабільна і послідовна робота виконавчого апарату сільської ради разом із депутатським корпусом дала бажані результати - спільними зусиллями  бюджет -2022 ми виконали і навіть перевиконали – власні надходження  до бюджету по загальному та спеціальному фондах склали 42 132 715 гривень, що становить 104,1%, або на 1 645 645 гривень більше запланованого показника 2022 року, та на 19,2% більше за аналогічний період 2021 рік.

Загалом бюджет Підгороднянської сільської територіальної громади на 2022 рік за доходами загального та спеціального фонду зі змінами та доповненнями, враховуючи міжбюджетні трансферти, було затверджено в сумі 65 799 746 гривень. Сума фактичних надходжень становить 67 445 400 тисяч.

 За видатками бюджет було затверджено в сумі 70 842 943 гривень (видатки становлять більше запланованих доходів за рахунок спрямування залишків коштів станом на 01.01 2022 року в сумі 5 043 197 гривень).

 

Стан виконання власних доходів місцевого бюджету   в розрізі доходів по загальному

 та спеціальному фондах за 2022 рік, тис. грн.

Назва доходів

Уточнений план

Фактично надійшло

% виконання

ПДФО

17 179

18 456,2

107,4

Акцизний податок

1 700

1 942,5

114,3

Єдиний податок

9 543,4

8 654,5

90,7

Податок на майно, в тому числі:

3 617

4 603,6

127,3

Податок на нерухоме майно

940

848,8

90,3

Оренда землі

1 700

2 584,8

152

Земельний податок

950

1 157,4

121,8

Інші надходження

239,6

233,3

97,4

Адміністративні збори та платежі

7 050

7 171,3

101,7

Разом по загальному фонду

39 329

41 061,4

104,4

Екологічний податок

 

9 ,5

 

Надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва  

20

143,4

 

Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності 

 

0,7

 

Кошти від продажу землі

 

917,7

 

Власні надходження бюджетних установ (батьківська плата) 

1 138,1

 

 

Разом по спеціальному фонду

1 158,1

1 071,3

92,5

ВСЬОГО

40 487,1

42 132,7

104,1

  

   З державного та обласного бюджетів за 2022 рік отримано офіційних трансфертів у сумі 25 312 676 гривень, що становлять 38,1% загального фонду місцевого бюджету,  в тому числі:                          

- освітня субвенція — 16 316 800 грн;

- базова дотація — 8 695 300 грн;

- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету — 20 950 грн;

- інші субвенції з місцевого бюджету — 176 800 грн.

 

Динаміка надходжень за основними бюджетоформуючими джерелами доходів загального фонду за 2021 та 2022 роки.

                     

 

Загальна кількість проведених видатків по загальному та спеціальному фондах становить 59 584 975 гривень,

у тому числі:

- фінансування закладів  освіти – 33 850 245 грн;

- соціальний захист — 756 690 грн;

- культура — 1 057 366 грн;

- охорона здоров’я — 444 762 грн;

- фізична культура і спорт — 7 447 грн;

- благоустрій населених пунктів та діяльність КП «Підгороднянське» — 9 577 753 грн;

- організаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради — 9 646 068 грн;

- фінансовий відділ та міжбюджетні трансферти іншим бюджетам — 2 988 611 грн;

- інші заходи, пов’язані з економічною діяльністю –— 1 256 032 грн. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ
 

Дуже важливим питанням в роботі сільської ради є земельні відносини.
Виконком постійно здійснює контроль за використанням земель, передусім, з метою отримання додаткових коштів до бюджету.

У 2022 році земельним відділом Підгороднянської сільської ради проведено наступну роботу:

- проінвентаризовано земельні  ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення. В результаті даної інвентаризації укладено договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення (під проектними польовими дорогами) терміном на 7  років  в кількості 100 договорів на площу 30,6166 га, що в свою чергу зумовлює річні надходження до місцевого бюджету на суму  89 750  гривень;

- відповідно до ЗУ «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки  в умовах воєнного стану» №2145 від 24.03.2022 року передано в оренду терміном до одного року земельних ділянок сільськогосподарського призначення в кількості  21 земельна ділянка на площу 115,1012 га, що дозволило залучити до місцевого бюджету надходжень в сумі 255 008 гривень на рік;

- продано на земельних торгах у формі аукціону  5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 40,1946 га. Річна орендна плата становить 240 934 гривень;

- продано на земельних торгах у формі аукціону  4  земельні ділянки комерційного призначення площею 0,9692 га. Річна орендна плата становить 939 511 гривень;

- здійснено роботу з оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких наявні будівлі, що перебувають у власності фізичних (юридичних) осіб, а на земельні ділянки для обслуговування цих будівель не були оформлені договори оренди землі. Це, своєю чергою, слугувало недонадходженням відповідних коштів до місцевого бюджету. В результаті проведеної роботи укладено 11 договорів оренди землі, відповідно до яких річні поступлення в місцевий бюджет сягають 60 539 гривень;

- у зв’язку з розробленням нових нормативно грошових оцінок населених пунктів Великий Ходачків, Дамаморич, Драганівка, Забойки  та Почапинці, проведено роботу по перегляду орендної плати за земельні ділянки комунальної власності. В результаті надходження до бюджету за 2022 рік збільшились на суму близько 150 000 грн. за рік.

- здійснено роботу з оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки комунальної власності під об’єктами, що перебувають на балансі сільської ради. В результаті проведеної роботи  сформовано 17  земельних ділянок комунальної власності.

На землевпорядні роботи з оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки з бюджету громади було витрачено 144 684 гривень.

За результатами роботи відділу протягом звітного періоду опрацьовано понад 200 звернень суб’єктів господарювання та громадян, з яких були підготовлені та прийняті рішення.

 

СОЦІАЛЬНА РОБОТА

Соціальне обслуговування

З метою забезпечення надання якісних соціальних послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у СЖО, у лютому 2021 року між Підгороднянською та Великогаївською сільськими радами укладено угоду, в якій передбачено працевлаштування до Центру соціального обслуговування Великогаївської ОТГ працівників, які обслуговують села Підгороднянської громади. Фінансування виконання делегованих завдань Підгороднянська сільська рада здійснює у вигляді міжбюджетного трансферу. Відтак, впродовж звітного періоду з бюджету Підгороднянської сільської ради на оплату зазначених послуг було спрямовано 1 150 000 гривень.

Нині у Центрі соціального обслуговування Великогаївської ОТГ працює 8 соціальних працівників і 1 фахівець із соціальної роботи, які надають соціальні послуги за місцем проживання 75 мешканцям похилого віку нашої громади та людям з обмеженими можливостями, які потребують сторонньої допомоги.

Загалом здійснено 6903 відвідувань та надано 14783 послуг, серед яких: придбання та доставка продовольчих і господарських товарів, медикаментів; прибирання житла; приготування їжі; обробіток присадибної ділянки; психологічна підтримка (бесіди, спілкування); допомога у ремонті житла та багато інших необхідних послуг.

Фахівець із соціальної роботи надає соціальну допомогу сім’ям, які потрапили у складні життєві обставини(СЖО), що сприяє подоланню негативних наслідків або мінімізації СЖО. На соціальному обслуговуванні у Центрі перебуває 10 таких сімей: 4 сім’ї, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; 5 сімей, які потрапили у СЖО та 1 прийомна сім’я ( 7 сімей перебувають на соціальному супроводі). За звітній період фахівцем  із соціальної роботи здійснено 118 візитів у такі сім’ї та надано понад 200 послуг шляхом проведення бесід, сімейних нарад, психологічної підтримки, допомоги в оформленні документів, надання консультацій та інформації з питань соціального захисту населення тощо.

Під соціальним патронатом перебувають 4 умовно засуджені особи, з якими проводять профілактичну та психологічну роботу на недопущення повторних проявів вчинення правопорушення.

Впродовж звітного періоду налагоджено співпрацю з благодійними організаціями та Товариством Червоного Хреста України, звідки неодноразово отримували гуманітарну допомогу для  потребуючих  осіб  та сімей громади, а також для внутрішньо  переміщених осіб, які тимчасово проживають на території нашої громади. Відтак, фахівцем із соціальної роботи роздано  550 продуктових наборів та 145 наборів гігієни для вищезгаданих верств населення.

 

Соціальний захист

З метою надання соціальної підтримки малозабезпеченим верствам населення громади сільська рада розробила та впровадила в дію низку програм. Зокрема, відповідно до «Програми соціального захисту населення Підгороднянської сільської ради на 2022 рік» надано соціальну допомогу:

- членам сімей учасників бойових дій, які загинули під час проведення АТО (3 сім'ї) — 72 000 гривень;

- учасникам бойових дій (ветеранам АТО та ветеранам війни в Афганістані) — одноразова матеріальна допомога в сумі 154 500 гривень;

- для відшкодування пільг на ЖКГ пільговим категоріям громадян — 21 300 гривень;

- за заявами громадян (за складних життєвих обставин, на поховання, на лікування) — 147 000 гривень;

- на придбання продуктових наборів до Новорічно-Рздвяних свят одиноким особам та багатодітним сім'ям — 92 320 гривень.

Також впродовж звітного періоду з місцевого бюджету здійснювали компенсаційні виплати на загальну суму 29 345 фізичним особам, які на непрофесійній основі надають соціальні послуги з догляду людей похилого віку, дітей з інвалідністю, хворих, які не здатні до самообслуговування (5 осіб).

107 дітей (діти учасників бойових дій, діти-сироти та діти з багатодітних родин) харчуються в закладах освіти громади  на пільгових умовах. З них 81 дитина харчується безкоштовно, батьки 26 дітей сплачують 50% вартості харчування. Слід зазначити, що вартість харчування у дошкільних закладах громади становить 50 гривень,  у школах - 40 гривень.

З метою обізнаності мешканців громади головний спеціаліст відділу загальної та організаційної роботи Підгороднянської сільської ради здійснює роз’яснювальну роботу щодо надання державних соціальних допомог, пільг і субсидій, надає консультації та допомогу в оформленні документів. Відтак, впродовж звітного періоду спеціаліст гуманітарного відділу за участі старост і діловодів старостинських округів оформив та перевірив 926 справ:

179 - про надання соціальної допомоги;

35 -  про надання пільг;

105 - про надання субсидій;

607 заяв про реєстрацію ВПО, з них  368 звернулися по допомогу. Заяви передено в управління соціального захисту населення для подальшого нарахуванняя допомоги.

З Тернопільським обласним центром зайнятості підписано договір про залучення зареєстрованих безробітних мешканців Підгороднянської громади до  оплачуваних громадських робіт.

 

Служба у справах дітей

Протягом звітного періоду діяльність Служби у справах дітей виконавчого комітету Підгороднянської сільської ради спрямовувалася на реалізацію єдиної державної політики у сфері соціального захисту дітей, здійснення відповідних заходів щодо захисту їх прав, свобод і законних інтересів.

З метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток у Підгороднянській сільській раді функціонує Комісія з питань захисту прав дитини. Станом на 31.12.2022 року проведено 9 засідань та розглянуто і вирішено 29 питань щодо надання дозволів на укладення договорів купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна, дарування; дозволів на відчуження нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина; по врегулюванню сімейних відносин між батьками (про визначення місця проживання дітей); про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. За підсумками роботи комісії ухвалено 29 рішень, підготовлено 14 подань для розгляду на засіданні виконавчого комітету. 

          На обліку в Службі у справах дітей виконавчого комітету Підгороднянської  сільської ради на кінець 2022 року перебувало 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених, батьківського піклування,  4 з них влаштовані під опіку/піклування, 1 дитина-сирота тимчасово влаштована, 2 дітей зазначеної категорії, які прибули з інших територій і проживають в сім’ї опікуна.

Протягом року 2 дітей знято з первинного обліку у зв’язку із досягненням ними повноліття. Також на обліку служби перебувають 2 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Спеціалісти служби у справах дітей здійснювали постійний контроль щодо умов проживання та виховання дітей.

У громаді функціонує 5 сімей опікунів і піклувальників та 1 прийомна сім’я, у якій виховується 1 особа з числа дітей-сиріт.

З метою забезпечення організаційно-правових умов соціальног захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які виховуються у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах здійснено понад 100 візитів у сім’ї, проведено обстеження умов проживання, виховання, навчання та утримання дітей.

Для організації ефективної діяльності з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, правопорушень і злочинності, запобігання домашньому насильству та попередження жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, вироблення свідомої дисципліни серед неповнолітніх Службою у справах дітей розроблено проект програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2022 – 2024 роки, яка була затверджена рішенням сесії Підгороднянської сільської ради від 23 грудня 2021 року №518. У ході реалізації заходів програми службою у справах дітей проведено державно-громадські операції  та рейди щодо профілактики негативних проявів у дитячому середовищі: «Підліток. Зима. Канікули», «Діти вулиці. Вокзал», «Літо».

З метою захисту прав та законних інтересів дітей організовано акції «Шкільний портфель», «Свято Миколая». За рахунок коштів, передбачених на реалізацію заходів Програми придбано шкільне приладдя для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на суму 4927 грн, 13073 грн. виділено на подарунки для даної категорії дітей до Дня Святого Миколая.

Одним із основних напрямків роботи Служби у справах дітей є робота по виявленню дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та проведення відповідної профілактичної роботи з ними. Так, під особливим контролем перебуває 5 сімей, у яких – виховується 14 дітей.

          У зв’язку з тимчасовим переміщенням громадян в умовах воєнного стану службою  взято на облік дітей від 0 до 18 років, які перебувають у населених пунктах Підгороднянської сільської ради. Проводиться щоденний моніторинг статусних дітей та адресна робота із родинами, у яких перебувають діти без супроводу батьків.

          Протягом звітного періоду спеціалісти служби у справах  дітей створили банк даних багатодітних родин, який налічує 96 сімей, у яких виховується 307  дітей, здійснювали заходи щодо підвищення рівня правової обізнаності, соціального і правового захисту багатодітних сімей, організовували збір документів та видачу Посвідчень. Так, станом на 31.12.2022 року опрацьовано 38 заяв і видано 81 Посвідчення дитини з багатодітної  сім’ї та 28 Посвідчень батьків багатодітної сім’ї.

Упродовж 2022 року Службою у справах дітей опрацьовано 43 звернення громадян, 136 вхідних і підготовлено 134 вихідних документи.

 

РОБОТА ВІДДІЛУ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Освіта

Надання освітніх послуг у Підгороднянській громаді забезпечують 5 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 546 учнів, та 2 заклади дошкільної освіти . Також  4 дошкільні відділення функціонують у складі закладів загальної середньої освіти. Всього дошкільною освітою охоплено 183 вихованці у 10 групах. Впродовж 2022 року відкрито 2 інклюзивні групи, де виховуються 4 дітей із особливими освітніми потребами.

  Штатна чисельність працівників закладів освіти складає 190 осіб, з них 165 - працівники шкіл (77 - педагогічних працівників і 88 – молодший обслуговуючий персонал) та 25 - працівники дошкільних закладів (10 – педагогічних працівників і 15 – молодший обслуговуючий персонал). На оплату праці працівників закладів освіти в 2022 році було спрямовано 25 579 319 гривень, з яких  16 925 467 гривень – кошти освітньої субвенції, 8 653 852 гривень – власні кошти громади.

 

За енергоносії, спожиті закладами освіти, з бюджету громади в 2022 році було сплачено 2 049 013 гривень. Зокрема: 789 643 – за електричну енергію та 1 259 370 гривень за природний газ.

Учні та педагогічні працівники опорного закладу «Почапинський ЗЗСО», які проживають за межею пішохідної доступності, забезпечені безкоштовним підвезенням до закладу освіти та у зворотному напрямку шкільним автобусом.

Для забезпечення його функціонування в 2022 році було закуплено 3.5 тони пального на суму 115 150 гривень.

У 2022 році для розвантаження маршрутів на умовах співфінансування планували придбати  ще один шкільний автобус, адже наявний здійснює кілька ходок, щоб вчасно доставити всіх учасників навчального процесу до опорного закладу в Почапинці. Зокрема 97 учнів із Драганівки, 75 – із Забойок, та 49 із Підгороднього. Також новий автобус мав би забезпечувати підвезення учнів із села Домаморич до комунального закладу навчально-виховний комплекс «Довжанківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Зараз діти доїжджають рейсовим автобусом.

Однак через запровадження воєнного стану та дію постанови Кабінету Міністрів України  №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», нам не вдалося реалізувати цей та низку інших проектів (детальніше – у розділі звіту БЛАГОУСТРІЙ, ДОРОГИ, КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ).

Початок повномасштабної війни став викликом для всього суспільства, однак освіта відчула це чи не найбільше. Бо якщо до режиму дистанційного навчання, який періодично запроваджувався впродовж двох попередніх років у зв’язку з пандемією, учасники освітнього процесу вже якось призвичаїлися, то організувати навчальний процес в умовах, коли частина учнів і вчителів роз’їхалися по світу, було надзвичайно складно.

У закладах освіти Підгороднянської громади навчальний процес було призупинено 24 лютого і відновлено 15 квітня  за дистанційною формою навчання. З 6 травня на базі Підгороднянської початкової школи з дошкільним відділенням запрацював черговий дитячий садок,  який відвідували в середньому 15-20 дітей із сіл громади.

Впродовж ІІ семестру 2021/22 навчального року 95 учнів здобували освіту у закладах освіти громади, перебуваючи за кордоном. Натомість у наших школах навчалося 13 внутрішньо переміщених осіб.

   Документи про освіту отримали 49 учнів 11 класу, з них – 5 із золотою медаллю і 1 – зі срібною. Свідоцтво про здобуття базової середньої освіти – 43 учні 9 класу, з них з відзнакою  - 5 учнів. Слід зазначити, що у громаді започаткована традиція нагородження медалістів. То ж, у червні на сесії сільської ради іменними годинниками були нагороджені і цьогорічні  шестеро медалістів.

Більше фото з нагородження за посиланням: https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8723/

Впродовж літа тривала активна підготовка до нового навчального року. Було докладено максимум зусиль, щоб новий навчальний рік розпочався у традиційному, а не дистанційному форматі, проте лише в комфортних і безпечних умовах.

На вимогу часу було проведено низку заходів щодо створення та приведення в готовність фонду захисних споруд закладів освіти (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8693/). Відтак на поточний ремонт приміщень, підведення електропостачання, встановлення вентиляційних систем, обладнання санвузлів, придбання металевих та металево-пластикових дверей, закупівлю генераторів, масляних обігрівачів, придбання вогнегасників, оренду спецтехніки, встановлення та обслуговування система оповіщення та тривожної кнопки, паливно-мастильні матеріали тощо було спрямовано 1 004 900 гривень. Усі ПРУ та НУ у закладах освіти громади укомплектовані необхідним запасом води, медикаментів, продуктів харчування, засобів індивідуального захисту, тощо.

 

З метою забезпечення дітей теплом під час навчального процесу та скорочення споживання газу в опалювальний період попри всі труднощі нам вдалося у 2022 році реалізувати проект «Капітальний ремонт котельні з встановленням котла на альтернативному виді палива в Великоходачківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів». При цьому котли на газовому паливі, які працювали до цього, ми залишили. Це дасть змогу в подальшому вибирати найбільш ефективний та економічно вигідний спосіб опалення шкільних приміщень. Вартість виконання робіт з капітального ремонту котельні за результатами проведених тендерних процедур, включаючи оплату проектно-кошторисної документації, експертизи проекту тощо, становить 862 387 гривень.

На рівні з безпекою не менш актуальним залишається питання  організації харчування дітей у закладах освіти. Адже основними умовами нормального росту та розвитку дітей,  підвищення захисту дитячого організму до захворювань є  правильний режим харчування та збалансованість раціону.  З метою контролю за якістю харчування та дотриманням технології приготування страв у нашій громаді з січня 2022 року запроваджене  єдине 4-тижневе меню для шкіл і єдине 4-тижневе меню для дитячих садочків.

Загалом у закладах освіти громади усі діти забезпечені гарячим харчуванням, а це 546 учнів та 183 вихованці. 107 дітей харчується на пільгових умовах (діти учасників бойових дій, діти-сироти та діти з багатодітних родин). З них 81 дитина харчується безкоштовно, батьки 26 дітей сплачують 50% вартості харчування. Слід зазначити, що вартість харчування у дошкільних закладах громади становить 50 гривень,  у школах - 40 гривень.  На забезпечення харчування у закладах освіти  в 2022 році з бюджету громади було  спрямовано 352 630 гривень.

Не можна оминути увагою такий надважливий в умовах сьогодення аспект нашої життєдіяльності, як волонтерство. Впродовж року працівники всіх закладів освіти і культури та відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради брали активну участь в організації та реалізації акцій «Великодня БАНДЕРолька на передову» (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8704/), «Святковий смаколик для захисника» (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8698/) та благодійної акції до Дня Незалежності «Разом до перемоги» (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8706/): пекли паски, різні смаколики, власним коштом закуповували продукти харчування, засоби гігієни, теплий одяг, допомагали дітям оформляти листи і малюнки для захисників, виготовляти обереги тощо.

 У позаробочий час працівники закладів освіти та культури громади систематично збирають та розподіляють гуманітарну допомогу, готують консервації, плетуть маскувальні  сітки, організовують різноманітні акції, спрямовані на збір коштів для допомоги нашим захисникам.

До слова, впродовж  лютого-березня 2022 року вихователі і педагоги-психологи шкіл і садочків нашої громади на безоплатній основі займалися з дітками, які прибули в нашу громаду з інших регіонів. Це була своєрідна псигхологічна підтримка, аби допомогти їм впоратися із травмами,  які і дорослій людині здолати не завжди під силу (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8696/).

Культура

Незважаючи на повномасштабну війну,  галузь продовжує працювати, адже культура – це не лише об’єкти і традиції, а передусім люди, які творять культурний продукт, шукають нові форми роботи в умовах воєнного стану.

«Центр культури, дозвілля, туризму та спорту» Підгороднянської сільської ради, до складу якого входять 4 заклади культури, 3  публічні бібліотеки та 1 публічно-шкільна бібліотека,  розміщена в Почапинській загальноосвітній школі,  здійснював свою діяльність згідно з планом роботи на 2022 рік.

Працівники «Центру» були організаторами та співорганізаторами проведення різнопланових заходів, урочистостей та концертних програм до державних, професійних, календарно-обрядових свят, мітингів, вечорів пам'яті. Однак через запровадження воєнного стану реалізувати в повному обсязі  заплановані проекти не вдалося.

Так у січні біля головної ялинки громади  в Підгородньому було проведено фестиваль «Різдвяна феєрія», на якому аматори з усіх наших сіл представили присутнім андріївські вечорниці, вертепні дійства, дійство спалювання Дідуха. У виконанні церковних хорів звучали рідкісні старовинні коляди. Приємно, що серед учасників і гостей фестивалю було багато молоді і дітей. До слова, хочу зазначити: планувалося, що  даний фестиваль стане щорічним та вийде на обласний, а потім і всеукраїнський рівень. Проте наприкінці року вирішили провести «Різдвяну феєрію»-2023 в онлайн форматі.

Більше фото - https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8727/

Після запровадження воєнного стану працівникам бібліотек і клубних закладів довелося нарощувати свою присутність в інтерактивному медіа-середовищі. Відеопрезентації, як вид мультимедійного продукту,  відеоролики, які розміщувалися на сторінках відділу в соцмережах.

В  online -форматі було проведено навіть святковий концерт до Дня громади і 550-річчя села Почапинці, який можна переглянути за хештегом  #ДеньПідгороднянськоїгромади.

По особливому відсвяткували цього року в громаді і День Незалежності. Впродовж тижня в рамках благодійної акції «Разом до перемоги» ( https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8703/ ) в усіх селах  відбувалися благодійні  ярмарки, виступи аматорів, демонстрація художніх і мультиплікаційних фільмів. Метою акції був збір коштів для наших захисників. Відтак було зібрано і передано на потреби ЗСУ 111 525.60 гривень і 21 євро.

  

Також з нагоди державних свят і ювілеїв видатних письменників, поетів і громадських діячів у бібліотеках сіл громади було оформлено книжкові виставки, полички-портрети, книжкові кав’ярні. Детальніше ознайомитися з роботою закладів культури  можна за посиланнями: https://www.facebook.com/pidgorodnyanskagromada та https://www.facebook.com/profile.php?id=100078258801016.

Щодо покращення матеріально-технічної бази та стану закладів культури, то, з огляду на ситуацію в країні, в 2022 році вдалося лише завершити капітальний ремонт клубу в селі Драганівка (вартість -153 297 гривень). Також було  придбано і змонтовано «одяг сцени», штори і жалюзі (вартість – 46 837 гривень).  Зараз триває робота  над проведенням тендерної закупівлі театральних крісел для глядацької зали клубу (прогнозована вартість -  140 000 гривень).

Впродовж року  на оплату за спожиті клубними і бібліотечними закладами громади газ та електроенергію було спрямовано з бюджету громади 133 130 гривень та 867 863,54 гривень - на оплату праці працівників «Центру культури, дозвілля, туризму і спорту» Підгороднянської сільської ради.

 

МОЛОДЬ, СПОРТ, ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Нинішня нав’язана нам росією війна стала реальною загрозою зникнення України з політичної карти світу  і спонукала владу і весь народ згуртуватися, мобілізуватися та здивувати цілий світ і самих себе усвідомленням власної ідентичності. Ми – українці, ми – нація! А ще - загострила питання, які давно висіли в повітрі і надто довго залишалися без відповідей.

У Бісмарка є фраза: «Успіх у війні вирішують два фактори: рушниця нового зразка і шкільний учитель». Саме брак патріотичного виховання, особливо на сході, став головною проблемою того, що зараз відбувається в Україні.

Тож особлива увага у роботі з молоддю, а тим більше в умовах війни, має приділятися військово-патріотичному вихованню. Робота у цьому напрямі має проводитися спільними зусиллями органів влади, закладів освіти, сім'ї, громадських об'єднань та Збройних Сил України.

Відтак у навчальних закладах громади працівниками Тернопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки було проведено заняття з молоддю щодо вступу у вищі військові навчальні заклади.

Навесні на базі  КЗ «Почапинський ЗЗСО» Підгороднянської сільської ради впродовж 3-х днів відбувалися навчально-польові збори одинадцятикласників всіх шкіл громади. Мета заходу - продемонструвати на практиці знання з предметів «Захист Вітчизни» та «Основи медичних знань» (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8708/)

Також з метою належного виховання школярів на традиціях українського народу у закладах освіти громади до Дня захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва було проведено І (шкільний) етап фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт». ІІ – підсумковий етап заплановано провести навесні 2023 року.

Великий акцент на патріотичному виховинні дітей та молоді  робиться не лише в роботі освітян, але й у роботі працівників «Центру культури, дозвілля молоді та спорту» Підгороднянської сільської ради.

Так започаткований щорічний літній  калейдоскоп, який організовують і проводять працівники нашого Центру, цього року мав на меті збагатити знання дітей про нашу країну, про національні традиції і страви, про українську вишиванку та багато іншого. Тема калейдоскопу промовисто була заявлена вже в самій його назві — «Ми з України» (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8707/). Захід пройшов одночасно на чотирьох локаціях і зібрав понад 200 дітей, які постійно чи тимчасово проживають у селах Підгороднянської громади.

З початком збройної агресії молодь і діти   активно долучилися до волонтерської роботи.

По особливому цього року святкували День св. Миколая. Діти громади вирішили самі підготувати і передати через Святого Миколая «Різдвяний смаколик для захисника». Тому  разом із працівниками Центру випікали смаколики, виготовляли ангелики-обереги, писали листи і малювали малюнки для наших захисників.

Загалом до всіх державних і релігійних  свят працівники культури готували концерти, флешмоби та виставки із залученням дітей і молоді громади.

З метою пропагування здорового способу життя і занять спортом було затверджено «Програму розвитку фізичної культури і спорту Підгороднянської сільської ради на 2021-2022 роки».

Відтак у лютому провели вже традиційний волейбольний турнір Підгороднянської сільської ради, присвячений пам’яті Героїв Майдану. Участь у змаганнях взяли 8 команд - по одній команді з кожного села громади та команда депутатів і членів виконкому Підгороднянської сільської ради. За підсумками, призерами змагань стали: І місце - с. Драганівка; ІІ місце - с. Забойки; ІІІ місце - с. Підгородне. (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8695/)

Влітку відбувся чемпіонат громади з футболу, в якому взяли участь команди 6 сіл. Бронзовим призером стала команда «Фаворит» села Забойки, срібло дісталося команді «Нива» села Довжанка, а золото і кубок чемпіона -  футбольному клубу села Великий Ходачків.

 

Особлива увага приділяється дозвіллю та оздоровленню юних мешканців громади. У бюджеті 2022 року на оздоровлення дітей було закладено 100 000 гривень, однак з огляду на ситуацію, що склалась в Україні, ці кошти не було використано. Оздоровча кампанія стартувала із запізненням, і лише  8 дітей (діти учасників АТО, загиблих та поранених в АТО, діти з малозабезпечених родин та багатодітних сімей) мали можливість оздоровитися  в обласних таборах коштом обласного бюджету – троє в оздоровчому таборі «Лісовий» і п’ятеро в оздоровчому таборі «Барвінок».

Загалом упродовж звітного періоду відділом освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради опрацьовано 98 наказів з основної діяльності, 161 кадровий наказ, 1181 документ вхідної кореспонденції та 917 – вихідної.

Станом на 31.12.2022 року з кошторису відділу освіти, культури, молоді та спорту, як головного розпорядника коштів, на розвиток у громаді освіти, культури, спорту та роботу з молоддю було використано 34 915 058 гривень.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Впродовж 2022 року із бюджету громади було спрямовано 105 000 гривень на вторинну медичну допомогу (Тернопільська центральна районна лікарня) для фінансування оплати праці позаштатної військово-лікарської комісії при Тернопільському об’єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки і на послуги зубопротезування пільгових категорій мешканців нашої громади.

389 762 гривні було скеровано на первинну ланку медицини для оплати комунальних послуг, придбання лікарських засобів та канцтоварів. А саме: 57 563 гривень на КНП «ЦПМСД» Козівської селищної ради, структурним підрозділом якого  є фельдшерсько-акушерський пункт села Великий Ходачків та 332 199  грн — на КНП «ТРЦПМСД» Великоберезовицької селищної ради, структурними підрозділами якого є Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини в селі Почапинці та підпорядковані їй  ФАПи сіл Довжанка, Домаморич, Забойки і Підгородне, а також ФАП села Драганівка,  який почав функціонувати з вересня 2022 року і куди було додатково спрямовано ще 57 281 гривню на встановлення 5 металопластикових дверей.

131 300 гривень з бюджету скерували на придбання меблів і обладнання для Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини в селі Почапинці, яка почала приймати відвідувачів з березня 2022 року.

БЛАГОУСТРІЙ, ДОРОГИ, КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

Попри ситуацію в країні , передусім - обмеження на фінансування видатків із місцевого бюджету, ми знаходили можливості здійснювати ремонт доріг у селах громади. Відтак впродовж звітного періоду в рамках благоустрою населених пунктів здійснено  ремонт дороги по вулиці Чубинського в селі Підгородне (витрати становлять 1 178 487 гривень) та на вулиці Т.Шевченка у Великому Ходачкові (витрати - 3 628 140 гривень); проведено відновлення асфальтного покриття доріг із використанням патчера по вулицях Бережанська, Мостова, Котляревського і Пасічна в селі Підгородне (витрати - 203 100 гривні) та по вулицях Сонячна і Руська в селі Великий Ходачків (витрати - 50 782 гривні).

Здійснено поточний (ямковий) ремонт найпроблемніших доріг у селах громади: у Забойках відремонтовано дороги по вулицях Нижня Руська та Зарічна; у Драганівці -  по вулицях Незалежності, В. Стуса, В. Івасюка та Садова; у Домаморичі — по вулицях Садова, Зарічна та частково по вулиці Івана Франка; у Довжанці — по вулицях Осадчука, І. Франка та І. Калуша. Загальна вартість робіт становить 1 953 588 гривень.

Витрати на послуги спецтехніки, задіяної для утримання доріг у належному стані в зимовий період (чищення, посипання) та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, становлять 595 544 гривень.

Ще 28 779 гривень з бюджету спрямували на відшкодування різниці за послуги вивозу побутових відходів. Як відомо, з  1 липня 2022 року підприємство «Екотерн», яке виграло тендер на вивіз побутових відходів із домогосподарств нашої громади, у зв’язку зі здорожчанням нафтопродуктів підняло вартість послуг з  101.84 грн за 1  м. куб. до 125,71 грн за 1м. куб. З метою зменшення соціального напруження серед населення та з метою недопущення розірвання договорів з надавачами послуг було вирішено різницю вартості до кінця року компенсовувати з бюджету громади.

З метою енергозбереження виготовлено робочий проект на реконструкцію вуличного освітлення в селі Забойки (витрати становлять 43 992 грн). До слова оплата за електроенергію для вуличного освітлення в усіх селах громади за звітний період становить 189 057 гривень. Минулоріч ця стаття витрат обійшлася бюджету громади в  421 070 гривень. Цього ж року, у зв’язку із запровадженням у лютому 2022 року воєнного стану, освітлення вулиць населених пунктів у темний час доби заборонено.

Згідно із затвердженою сесією сільської ради  «Програмою фінансової підтримки комунального підприємства Підгороднянської сільської ради «Підгороднянське» та поповнення його статутного фонду на 2021-2022 роки», для забезпечення діяльності КП  було спрямовано 1 663 676 гривень.

Впродовж року працівники КП поводили благоустрій території громади (косіння трави,  розчищення придорожніх та прибережних смуг від сухих та пошкоджених дерев, сухого гілля; зрізання аварійних дерев). Заготовлено 353 складометри сировини, яку передано закладам відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради та сім’ям загиблих воїнів.

 Для укомплектування укриттів у закладах освіти працівниками КП було виготовлено дерев'яних 50 лежаків.

 

На жаль, через введення воєнного стану та дію постанови Кабінету Міністрів України  №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», нам не вдалося розпочати реконструкцію приміщення колишнього адмінбудинку «Племоб’єднання» за адресою: с. Підгородне, вул. Бережанська, 70, яка мала відбуватися на умовах співфінансуваання спільно з Державним фондом регіонального розвитку. Адже згідно із зазначеною постановою, фінансування здійснюється наступним чином: видатки на захищені статті, національну безпеку, соціальні виплати. Згодом перелік було розширено на фінансування потреб ВПО та будівництво укриттів.

Не вдалося зреалізувати ще низку проектів, спрямованих на реконструкцію і ремонт об’єктів комунальної власності, запланованих на 2022 рік. Зокрема було виготовлено проектну документацію на дороговартісний проєкт «Капітальний ремонт даху та утеплення фасаду з влаштуванням засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення будівлі навчально-виховного комплексу «Довжанківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад».

Рішенням виконкому Підгороднянської сільської ради було призупинено впровадження та реалізацію проектів Громадського бюджету Підгороднянської сільської територіальної громади, кошти на які було закладено в бюджет  на 2022 рік. Зокрема дитячий майданчик «Веселий дворик», який планували встановлювати  на території школи села Довжанка (вартість проекту – 129 800 гривень) та два малі проекти  на реалізацію яких було закладено по 49 980 гривень - дитяча відпочинкова зона та ігровий майданчик в районі вулиць Залізнична і Паркова села Великий Ходачків і обладнання сучасного спортивного залу в приміщенні новозбудованої школи в селі Підгородне та відкриття у ньому секції боксу.

Однак нам вдалося  завершити капітальний ремонт клубу в селі Драганівка, розпочатий наприкінці 2021 року, на що у 2022 році було спрямовано 153 297 гривень.

До слова, рішенням сесії сільської ради вся будівля, де розміщується клуб і розміщувався донедавна Драганівський старостинський округ, була передана на баланс відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради. Тож на перспективу плануємо облаштувати тут бібліотеку, гуртки для дітей і молоді села.

А старостинський округ перемістився у приміщення Драганівської школи-філії. Оскільки облаштувати укриття, в якому учасники навчального процесу могли б перебувати під час повітряної тривоги,  тут не було можливості, навчальний процес міг відбуватися лише в дистанційному форматі. Тож батьки виявили бажання перевести дітей в опорну школу у Почапинцях, куди їх доставляє шкільний автобус. Тут  і безпечніше, і комфортніше – діти забезпечені гарячим харчуванням, працює група продовженого дня, уроки фізкультури проходять у спортивному залі чи спеціальних майданчиках на вулиці, а не в класах.

А в колишньому приміщенні школи також облаштували ФАП, який у Драганівці не функціонував. Тут було замінено двері, зроблено водопостачання та водовідведення в оглядовій кімнаті.

 

 З весни відчинила двері для пацієнтів Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини в селі Почапинці. Відтак звільнилося приміщення у дитячому садку «Журавлик», де раніше розміщувався ФАП села Почапинці. Після косметичного ремонту сюди перемістився старостинський округ, що дало можливість заощадити кошти на опаленні. Адже дане приміщення забезпечується теплом від твердопаливного котла. Тим часом у колишню адмінбудівлю старостату перемістилося відділення Укрпошти. А на майбутнє плануємо розмістити там поліцейську станцію.

Ще одне приміщення комунальної власності – клуб села Почапинці, який перебував в аварійному стані і не використовувався за призначенням, віддали в оренду. Підприємці, які власним коштом ремонтують і впорядковують приміщення, планують зробити там бюро ритуальних послуг.

До слова, бібліотеку, яка раніше розміщувалася в цій будівлі, на виконання рішення сесії сільської ради від 2 грудня 2021 року було об’єднано зі шкільною бібліотекою на базі комунального закладу «Почапинський заклад загальної середньої освіти».

Ще одну публічно-шкільну бібліотеку плануємо облаштувати на базі Підгороднянської початкової школи з дошкільним відділенням, однак на даний час у призначеному для цього приміщенні діє «Пункт незламності».

Також у 2022 році було реалізовано проект «Капітальний ремонт котельні з встановленням котла на альтернативному виді палива в Великоходачківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів», вартістю 862 387 гривень.

На вимогу часу було проведено низку заходів щодо створення та приведення в готовність фонду захисних споруд закладів освіти (https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8693/).

Відтак на поточний ремонт приміщень, підведення електропостачання, встановлення вентиляційних систем, обладнання санвузлів, придбання металевих та металево-пластикових дверей, закупівлю генераторів, масляних обігрівачів, придбання вогнегасників, оренду спецтехніки, встановлення та обслуговування система оповіщення та тривожної кнопки, паливно-мастильні матеріали тощо було спрямовано 1 004 900 гривень.

Загалом витрати на житлово-комунальне господарство в 2022 році становили 9 577 700 гривень.

 

ДОПОМОГА ЗСУ ТА ВПО, ТЕРОБОРОНА

Окремої уваги в реаліях сьогодення заслуговує робота, спрямована  на створення та функціонування добровольчих формувань, допомогу Збройним Силам України та  внутрішньо переміщеним особам, волонтерська діяльність.

2 березня 2022 року  рішенням сесії сільської ради було утворено добровольче формування Підгороднянської територіальної громади, яке  налічувало понад 200 осіб. Також сесією було прийнято програму сприяння територіальній обороні в Підгороднянській територіальній громаді на 2022-2024 роки. Для забезпечення функціонування добровольчого формування та виконання ним поставлених завдань сільською радою було передано в тимчасове користування транспортний засіб - автомобіль  Mitsubish Shogun Sport 2007 року випуску; придбано та передано керівнику добровольчого формування пальне (200 літрів дизельного палива та 150 літрів бензину) і мобільний телефон; розроблено і закуплено шеврони для форменого одягу добровольчого формування Підгороднянської територіальної громади; виготовлено посвідчення.

Загалом витрати за 2022 рік становили 93 400 гривень.

(https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8694/)

24 лютого 2022 року кардинально змінило наше життя і наші плани, окресливши нам нові завдання. На другий план відійшло усе, що було важливим і першочерговим у нашому мирному житті.

З перших днів війни наші дитячі садочки перетворилися на хостели для біженців, клуби - на склади гуманітарної допомоги. У харчоблоках навчальних закладів готують їжу для захисників, а в спортивних залах плетуть маскувальні сітки.

Ми всі стали волонтерами – постійно щось шукаємо, збираємо, звозимо, передаємо. Спільно з благодійними фондами активно працюємо на підтримку військових та цивільного населення на звільнених територіях, регулярно формуємо гуманітарні вантажі у «гарячі» точки (продукти, медикаменти, спорядження тощо). https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8700/; https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8703/; https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8699/

Принагідно хочу подякувати нашим підприємцям, які активно долучилися до цього волонтерського руху , спрямованого на допомогу армії та біженцям.

Особливо хочу також відзначити працівників освіти і культури, які в позаробочий час готують консервації, роблять вареники, організовують плетіння маскувальних сіток та акції зі збору провізії і необхідних речей для наших захисників. Відтак упродовж року ними було організовано та проведено акції  «Великодня БАНДЕРолька на передову» https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8704/, «Святковий смаколик для захисника»https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8698/ та благодійну акцію до Дня Незалежності «Разом до перемоги»https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/album/8706/, яка відбувалася в усіх селах нашої громади і мала на меті збір коштів на потреби Збройних Сил України. Загалом нам вдалося зібрати 111 525.60 гривень і 21 євро.

Дякую всім, хто долучився і до збору коштів, і до збору продуктів. Дякую всім, хто знаходить можливість допомагати пораненим хлопцям, які лікуються і проходять реабілітацію в лікарнях міста Тернополя, хто долучається до заготівлі консервацій, плетіння маскувальних сіток тощо.

Війна  показала нам, що  ми вміємо швидко об’єднуватися, коли загроза на порозі. Так і має бути, бо ми - один народ, одна країна. Ми маємо допомагати одні одним і маємо бути надійним тилом для тих, хто захищає нас ціною власного життя. Впродовж року тільки з нашої громади було мобілізовано 145 мешканців, троє із яких – депутати сільської ради Богдан Кохан і Юрій Жигальський та староста села Довжанка Євген Голоктіонов. Щодня, ризикуючи своїм життям, наші захисники виборюють свободу для України. Дякуємо  їм за відвагу і мужність та за мирне небо над нами. Низько вклоняємося світлій пам’яті тих, хто, на жаль, вже не повернеться з цієї страшної війни…

 

Шановна громадо!

Підсумовуючи свій звіт, хочу сказати, що незважаючи на всі складнощі воєнного часу, ми з надією дивимося в майбутнє. Бюджет громади на 2023 рік, затверджений сесією сільської ради, передбачає забезпечення роботи бюджетних і комунальних установ, утримання належного стану об’єктів комунальної власності, у тому числі комунальних доріг населених пунктів громади, реконструкцію вуличного освітлення, покращення якості надання соціальних послуг, функціонування та обігрів укриттів та центрів незламності на території громади, підтримку територіальної оборони громади, формування резервного фонду для усунення наслідків можливих надзвичайних ситуацій. Але основне наше завдання сьогодні – не зламатися, вистояти…

Так, ми переживаємо непрості часи. І кожен з нас вірить, що Україна переможе. І ця віра робить нас сильними та стійкими, дає наснаги працювати і спільними зусиллями наближати нашу перемогу!

 Тож план на наступний рік – працюємо на ПЕРЕМОГУ!

 

 

Сільський голова                                                                                                       Сергій ЧАПРАК

 

 

 

Звіт укладено станом на 31.12.2022 року

 

                        


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано