Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Стан ринку праці у Тернопільському районі станом на 01 жовтня 2022 року

Дата: 17.10.2022 16:12
Кількість переглядів: 121

Незайняті та безробітні громадяни. Протягом вересня 2022 року у Тернопільський  міськрайонний  центр зайнятості в пошуках роботи звернулися 42 особи з числа проживаючих в Тернопільському районі, що на 31 особу менше, ніж за аналогічний період минулого року. Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня-вересня 2022 року з урахуванням зареєстрованих на початок року склала 829 осіб, що на 624 особи менше, ніж за аналогічний період 2021 року, з них статус безробітного мали 686 осіб, що на 319 осіб менше ніж за аналогічний період 2021 року.

Станом на 01 жовтня 2022 року на обліку в центрі зайнятості перебували 191 незайнятих громадян, що проживають в Тернопільському районі (на 01 жовтня 2021 року – 672 особи), з них - статус безробітного мали 180 осіб, що на 150 осіб менше ніж на аналогічну дату минулого року. Жінки складають 68,3 % від загальної чисельності безробітних (123 особи). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 32,0 % (105 осіб) на 01.10.2021 року до 24,0 % (46 осіб) на 01.10.2022 року.

Заходи активної політики служби зайнятості.  З метою підвищення рівня соціального захисту незайнятого населення на ринку праці, основна увага приділяється  реалізації заходів активної політики зайнятості. Так, за січень-вересень 2022 року проведено: 79 тренінгів з техніки пошуку роботи – 108 особи, 52 інформаційних семінари із загальних питань зайнятості – 80 осіб, 1 вебінар «Підготовка резюме» - 1 особа,  1 інформаційний семінар «Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України» - 3 особи, 1 тренінг «Цифрова грамотність» - 4 особи,  4 групові консультації, у т.ч. із залученням соціальних партнерів – 6 осіб, 1 інформаційний семінар для військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС – 2 особи, 3 засідання жіночого клубу «Гармонія» - 6 осіб, 9 профінформаційних семінарів для внутрішньо переміщених осіб – 10 осіб.

З метою організації підприємницької діяльності проводиться  інформаційно – роз'яснювальна робота серед населення щодо можливостей започаткування власної справи. За січень-вересень 2022 року проведено 2 семінари «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», в яких взяли участь 2 особи, які проживають в Тернопільському районі.

Профорієнтація з зайнятим населенням:

для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в місцях масового розміщення спільно із БФ «Рокада» проведено 3 масових заходи за межами ЦЗ – 105 осіб.

У звітному періоді здійснено 7 виїзних профорієнтаційний заходів для жителів населених пунктів Великогаївської, Великоберезовицької, Великобірківської, Байковецької, Білецької, Підгороднянської об’єднаних територіальних громад, під час яких надані інформаційні послуги для 85 осіб.

 

Працевлаштування. За січень-вересень 2022 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 183 незайнятих громадян, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі (у січні-вересні 2021 року – 279 осіб).

Професійне навчання. У січні-вересні 2022 року 18 осіб, що проживають в Тернопільському районі, проходили навчання та підвищення кваліфікації шляхом стажування на виробництві на замовлення роботодавців (у січні-вересні 2021 року – 35 осіб).

Надання послуг особам з інвалідністю. У січні-вересні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 60 осіб з інвалідністю, з яких 56 осіб мали статус безробітного. 3 особи працевлаштовані. Станом на 01 жовтня 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебували 22 особи з інвалідністю, які мали статус безробітного. Продовжується робота по наданню послуг, які сприятимуть пришвидшенню працевлаштування осіб з інвалідністю.

Надання послуг учасникам бойових дій, які брали участь в АТО/ООС. У січні-вересні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 13 безробітних осіб з числа учасників бойових дій, що проживають в Тернопільському районі. 1 особа працевлаштована. Станом на 01 жовтня 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебували 2 учасники бойових дій, які мали статус безробітного. Для них і надалі продовжується пошук підходящих варіантів роботи.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам. У січні-вересні 2022 року в  міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 79 внутрішньо переміщених осіб, з яких - 68 осіб мали статус безробітного.  7 осіб працевлаштовані. Станом на 01 жовтня 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебували 22 внутрішньо переміщених осіб,  з них – 20 осіб мали статус безробітного. Для них і надалі продовжується пошук роботи.

Вакантні посади та вільні робочі місця. Станом на 01 жовтня 2022 року на 23 підприємствах, установах та організаціях, які фактично здійснюють діяльність на території вище зазначених ОТГ Тернопільського району, наявна інформація про 38 вільних робочих місць та вакантних посад (на 01 жовтня 2021 року – 58 вакансій), у тому числі на посади службовців – 17 вакансій, на посади за робітничими професіями – 19 вакансій, на посади, які не потребують кваліфікації – 2 вакансії. Для працевлаштування осіб з інвалідністю наявні 3 вакансії.

Всього за січень-вересень 2022 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості від 97 суб’єктів підприємницької діяльності отримав інформацію про наявність 345 вільних робочих місць та вакантних посад (у січні-вересні 2021 року – 472 вакансії). Для налагодження співпраці із роботодавцями та територіальними громадами, а також з метою інформування про послуги служби зайнятості, фахівцями центру зайнятості проводяться інформаційні заходи, зокрема з початку 2022 року здійснено 28 виїзних робочих зустрічей в об’єднаних територіальних громадах с. В. Гаї,  с. Біла, с. Байківці, с. Підгороднє, смт. В.Бірки, смт. В.Березовиця. З початку 2022 року проведено 48 тематичних семінарів з роботодавцями щодо вирішення актуальних питань, в т.ч. на території ОТГ – 8 семінарів.

На замовлення роботодавців проведено:

- 25 презентацій роботодавця, в яких взяли участь 47 осіб;

- 49 міні-ярмарків вакансій, в яких взяли участь 65 осіб.

Тимчасова зайнятість. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, у січні-вересні 2022 року направлено 11 осіб.

Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та легалізація зайнятості. Закон України «Про зайнятість населення» передбачає стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них за направленням центру зайнятості безробітних, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування за відповідну особу. За січень-вересень 2022 року 4 суб’єкти підприємницької діяльності, що знаходяться на території Тернопільського району прийняли на роботу 5 осіб з числа безробітних з компенсацію витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску. За січень-вересень 2022 року 2 безробітні особи, які проживають на території Тернопільського району, працевлаштовані з компенсацією витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску.

Відповідно до «Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331 (із змінами № 415 від 6 квітня 2022 р.) у квітні-вересні 2022 р. суб’єктам підприємницької діяльності надано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, зокрема 5-м ПОУ з Байковецької ОТГ – за 9-х осіб, 2-м ПОУ Білецької ОТГ – за 3-х осіб, 1-му ПОУ Великогаївської ОТГ – за 1 особу, 2-м ПОУ Великоберезовицької ОТГ – за 4-х осіб, 3-м ПОУ Великобірківської ОТГ – за 3-х осіб, 1-му ПОУ Підгороднянської ОТГ – за 1 особу

У складних умовах формування ринку праці служба зайнятості працює достатньо злагоджено. Відпрацьовано систему прийняття і виконання управлінських рішень, чітку систему звітності та особистої відповідальності працівників, що забезпечує адресний підхід до кожного, хто звертається у центр зайнятості.

В приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості безробітні громадяни забезпечені безкоштовним доступом до Інтернету для ознайомлення з вільними робочими місцями та посадами на території України на ВЕБ – порталі Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано