У громаді докладають максимум зусиль, щоб в новому навчальному році учні повернулися до шкіл

Дата: 12.07.2022 16:59

«Розмови про повернення школярів до навчання в офлайн-форматі тривають ще від початку червня», — каже начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Оксана Алєксєєва. — «І чи не щодня з’являється якась нова, іноді суперечлива інформація. В останніх роз’ясненнях від МОН йдеться, що з 1 вересня навчання офлайн можуть дозволити в тих регіонах, де немає бойових дій і лише за згоди ОВА. При цьому залишається пріоритетом безпека дітей та учителів, тож у навчальному закладі або ж поблизу нього має бути укриття, де всі учасники освітнього процесу перебуватимуть в разі небезпеки. У Підгороднянській громаді докладається максимум зусиль, щоб у новому навчальному році всі учні сіли за парти. Зараз тривають роботи з приведення до належного стану укриттів у тих школах і садочках, де вони є. Спеціально створена комісія, до складу якої входять фахівці відповідних служб, вже неодноразово оглядала всі школи і садочки нашої громади, аби надати рекомендації щодо підготовки і облаштування наявних приміщень. Сесією сільської ради на дані заходи було спрямовано 350 000 гривень, з яких близько 150 000 вартуватиме поточний ремонт системи освітлення. Подекуди потрібно пробивати запасні виходи, замінювати вхідні двері. Загалом всі укриття мають бути облаштовані санвузлами чи біотуалетами, забезпечені проточною водою, лавками, лежаками, медикаментами, продуктовими наборами, ліхтарями, радіоприймачами тощо.

У тих школах і садочках, де укриття відсутні, ми шукаємо альтернативні шляхи виходу із ситуації. Наразі працюємо над тим, щоб всі діти нашої громади в новому навчальному році сіли за парти. Однак де це зробити буде неможливо, навчання відбуватиметься дистанційно», — наголосила Оксана Михайлівна.