Стан ринку праці у Тернопільському районі станом на 01 лютого 2022 року

Дата: 10.02.2022 17:01

Незайняті та безробітні громадяни. Протягом січня 2022 року у Тернопільський  міськрайонний  центр зайнятості в пошуках роботи звернулися 44 особи з числа проживаючих в Тернопільському районі, що на 38 осіб менше, ніж у січні 2021 року (82 особи). Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня 2022 року з урахуванням зареєстрованих на початок року склала 343 особи, що на 536 осіб менше, ніж за аналогічний період 2021 року (879 осіб), з них статус безробітного мали 312 осіб, що на 222 осіб менше ніж за аналогічний період 2021 року (534 особи).

Станом на 01 лютого 2022 року на обліку в центрі зайнятості перебували 290 незайнятих громадян, що проживають в Тернопільському районі (на 01 лютого 2021 року – 822 особи), з них - статус безробітного мали 275 осіб що на 209 осіб менше ніж на аналогічну дату минулого року (484 особи). Жінки складають 68,0% від загальної чисельності безробітних (187 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 36,4 % (176 осіб) на 01.02.2021 року до 28,0 % (77 осіб) на 01.02.2022 року.

Заходи активної політики служби зайнятості. З метою підвищення рівня соціального захисту незайнятого населення на ринку праці, основна увага приділяється  реалізації заходів активної політики зайнятості. Так, за січень 2022 року проведено: 13 тренінгів з техніки пошуку роботи – 18 осіб, 6 інформаційних семінарів із загальних питань зайнятості – 12 осіб, 1 вебінар «Підготовка резюме» - 1 особа,  1 інформаційний семінар «Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України» - 3 особи, 1 тренінг «Цифрова грамотність» - 4 особи,  2 групові консультації, у т.ч. із залученням соціальних партнерів – 4 особи.

З метою популяризації одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності проводиться  інформаційно – роз'яснювальна робота серед населення щодо можливості започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості. За січень 2022 року проведено 1 семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», в якому взяла участь 1 особа, яка проживає в Тернопільському районі.

Працевлаштування. За січень 2022 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 10 незайнятих громадян, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі (у січні 2021 року – 24 особи).

Професійне навчання. У січні 2022 року 1 особа, що проживає в Тернопільському районі, проходила навчання та підвищення кваліфікації шляхом стажування на виробництві на замовлення роботодавців (у січні 2021 року – 5 осіб).

Надання послуг особам з інвалідністю. У січні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 27 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного. 1 особа працевлаштована. Станом на 01 лютого 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 23 особи з інвалідністю, які мають статус безробітного. Продовжується робота по наданню послуг, які сприятимуть пришвидшенню працевлаштування осіб з інвалідністю.

Надання послуг учасникам бойових дій, які брали участь в АТО/ООС. У січні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 11 безробітних осіб з числа учасників бойових дій, що проживають в Тернопільському районі. Станом на 01 лютого 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 10 учасників бойових дій, які мають статус безробітного. Для них і надалі продовжується пошук підходящих варіантів роботи.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам. Станом на 01 лютого 2022 р. на обліку у центрі зайнятості перебуває 1 безробітна особа з числа внутрішньо переміщених осіб, яка проживає на території Тернопільського району. Вживаються заходи щодо сприяння їй у підборі підходящої роботи.

Вакантні посади та вільні робочі місця. Станом на 01 лютого 2022 року на 29 підприємствах, установах та організаціях, які фактично здійснюють діяльність на території вище зазначених ОТГ Тернопільського району, наявна інформація про 45 вільних робочих місць та вакантних посад (на 01 лютого 2021 року – 19 вакансій), у тому числі на посади службовців – 24 вакансії, на посади за робітничими професіями – 19 вакансій, на посади, які не потребують кваліфікації – 2 вакансії. Для працевлаштування осіб з інвалідністю наявні 2 вакансії.

Всього за січень 2022 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості від 18 суб’єктів підприємницької діяльності отримав інформацію про наявність 27 вільних робочих місць та вакантних посад (у січні 2021 року – 35 вакансій). Для налагодження співпраці із роботодавцями та територіальними громадами, а також з метою інформування про послуги служби зайнятості, фахівцями центру зайнятості проводяться інформаційні заходи, зокрема з початку 2022 року здійснено 4 виїзні робочі зустрічі в об’єднаних територіальних громадах с. В. Гаї,  с. Біла, с. Байківці, с. Підгороднє. З початку 2022 року проведено 5 тематичних семінарів з роботодавцями щодо вирішення актуальних питань.

На замовлення роботодавців проведено:

- 4 презентацій роботодавця, в яких взяли участь 3 осіб;

- 5 міні-ярмарків вакансій, в яких взяли участь 2 особи.

Тимчасова зайнятість. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру на громадські роботи у січні 2022 року направлено 1 особу.

У складних умовах формування ринку праці служба зайнятості працює достатньо злагоджено. Відпрацьовано систему прийняття і виконання управлінських рішень, чітку систему звітності та особистої відповідальності працівників, що забезпечує адресний підхід до кожного, хто звертається у центр зайнятості.