Урочисте дійство з нагоди Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці.
14 жовтня увесь християнський світ з глибокою любов'ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю, Матір Спасителя світу Ісуса Христа. Цей день нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. І навіть у нашій громаді два села — Великий Ходачків і Підгородне в цей день святкують храмові празники.
Для нас, українців, Свято Покрови християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
Покрова була найбільшим святом для наших предків – козаків, які настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і так щиро й урочисто відзначали це свято, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.
У XX ст. традицію пошанування Покрови як опікунки українського війська перейняла Українська повстанська армія. 14 жовтня 1942 року вважається символічним днем її постання.
А з 2014 року свято Покрови в Україні відзначається ще й як День захисника України. У Липні 2021 року рішенням Верховної Ради України «День захисника України» перейменовано на «День захисників і захисниць України». Закон набув чинності 5 серпня 2021 року.
14 жовтня в оновленому осередку культури і дозвілля села Довжанка відбулося урочисте дійство з нагоди Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці.
Коли вирішували, в якому з сіл проводити свято, Довжанку вибрали не випадково. Адже це одне з тих сіл громади, де підтримка ОУН-УПА була найбільшою. Згідно з архівними документами близько 60 мешканців Довжанки були учасниками чи симпатиками цих об’єднань. Чого вартує тільки постать Степана Антоновича Маркізи (псевдо «Гордий»). З 1937 року він був членом ОУН, з 1941 року – надрайоновим референтом, з 1943 — командир сотні УПА «Буйні», що діяла впродовж 1943-1944 рр. на території Тернопільської Воєнної округи УПА-Захід «Лисоня. Загинув «Гордий» 29 листопада 1945 року в криївці в рідному селі.
Уродженець Довжанки, член ОНУ з 1939 року Олекса Томків (псевдо «Колос») був заарештований і привселюдно страчений у 1944 році. У Чорткові був привселюдно страчений у 1944 році член ОУН з 1938 року Василь Дедів (псевдо» Тиміш»). У тому ж 1944 був заарештований НКВДистами і помер у тюрмі член ОУН з 1942 року Чайковський Олекса. У 1946 році загинули під час облави члени ОУН батько і син Полигачі Михайло і Ярослав.
Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто впродовж століть національно-визвольної боротьби за волю України віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.
У вітальному слові голова громади Сергій Чапрак привітав присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та подякував усім, хто виконував і виконує священний обов’язок захисника Батьківщини, брав і бере участь у бойових діях, виконує складні, пов’язані з ризиком для життя завдання, боронить нашу рідну Україну від ворогів, захищає територіальну цілісність та суверенітет України.
Присутні спільно помолилися за нашу Україну, її мирне майбутнє та процвітання, за український народ, який, не шкодуючи свого власного життя та здоров’я, завжди боронить нашу рідну землю від зазіхань ворогів на її цілісність та незалежність.
Парох села, настоятель церкви святого Івана Богослова отець Михайло Живчак освятив нове приміщення клубу, де відтепер мешканці села зможуть відпочивати і проводити дозвілля.
Відтак відбувся святковий концерт за участі аматорів нашої громади, організований відділом освіти, культури, молоді та спорту і «Центром культури, дозвілля, туризму і спорту» Підгороднянської сільської ради. Ведучими свята були Софія Безкоровайна (село Забойки) і Дмитро Піговський (село Драганівка).
Також цього дня в усіх селах громади відбулися молебні біля символічних могил борцям за волю України та на могилах наших односельчан, які загинули в боях російсько-української війни.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)