Стратегія розвитку ОТГ як путівник спроможності громад

Дата: 18.06.2021 11:13

Після свого становлення об’єднані територіальні громади приділяють значну увагу розвитку інфраструктури населених пунктів: ремонту доріг, садочків, шкіл, будівель медичних закладів, інших об’єктів інфраструктури тощо. Однак, для того, щоб громада була спроможною і могла розвиватися, не можна лише використовувати наявні кошти, а й збільшувати надходження, розвивати економічний потенціал громади. Саме тому ОТГ спільно з фахівцями розробляють стратегії розвитку громад.

Стратегія є обов’язковим документом, який доводить серйозність намірів, формує позитивне враження донорів чи інвесторів, дає перевагу для залучення грантових коштів. За словами експертів, у Європі жодна інституція не працюватиме, наприклад, з польською гміною, якщо в неї немає стратегії.

Стратегія – це довготривалий план на 5–10 років, як має розвиватися кожна конкретна громада в усіх сферах своєї діяльності. І він буде реалістичним лише тоді, коли при написані будуть враховані сильні і слабкі сторони громади, її потенціал і ресурси громади, конкурентні переваги, бачення, якою вона має стати через 5, через 10 років. Потрібно, щоб завдяки виконанню цього стратегічного плану громада постійно рухалася в напрямі свого розвитку. Стратегія дає змогу координувати дії, обирати напрями роботи, проводити моніторинг діяльності.

У середу, 16 червня, відбулося перше, ознайомче, засідання робочої групи з розроблення Стратегічного плану розвитку Підгороднянської сільської об‘єднаної територіальної громади на період до 2027року, до складу якої увійшли:

Чапрак Сергій Володимирович - Підгороднянський сільський голова, керівник робочої групи;

Осядач Володимир Борисович - заступник сільського голови, заступник керівника робочої групи;

Рудакевич Іван Романович - начальник відділу загальної та організаційної роботи сільської ради, секретар робочої групи;

Ящик Богдан Григорович - секретар виконавчого комітету сільської ради;

Алєксєєва Оксана Михайлівна - начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту сільської ради;

Ващенко Ірина Миронівна - начальник фінансового відділу сільської ради ;

Черкашин Максим Володимирович - представник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» (за згодою);

Ткач Олег Михайлович - депутат Підгороднянської сільської ради;

Кохан Богдан Сергійович - депутат Підгороднянської сільської ради, приватний підприємець;

Піговський Дмитро Миколайович - депутат Підгороднянської сільської ради, вчитель Почапинської ЗОШ І- ІІІ ст.;

Жигальський Юрій Федорович - депутат Підгороднянської сільської ради, викладач Технічного коледжу ТНТУ;

Безкоровайна Христина Василівна - староста с. Забойки;

Котляр Петро Миколайович - староста с. Домаморич;

Брич Василь Ярославович - доктор економічних наук, професор, ЗУНУ;

Заставецька Леся Богданівна - доктор географічних наук, професор, ТНПУ;

Василик Ірина Петрівна - директор Довжанської ЗОШ І-ІІІ ст.;

Михайловський Василь Ярославович - вчитель В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст.;

Телих Лілія Романівна - організатор культурно-дозвіллєвої діяльності КЗ «Центр культури, дозвілля, туризму і спорту»;

Хомко Ігор Ярославович - приватний підприємець;

Мазур Микола Михайлович - приватний підприємець;

Ташматов Тарас Сергійович - приватний підприємець;

Гута Надія - мисткиня, ГО «Просвіта».

Вдруге робоча група збереться вже в липні. Ми будемо всебічно висвітлювати роботу над розробленням Стратегічного плану розвитку нашої громади і на нашій сторінці у Facеbook, і на офіційному сайті pidgorodnyanska-gromada.gov.ua. Для цього буде створено окремий розділ меню «Стратегічні та програмні документи», де можна буде ознайомитися з планом заходів з розробки стратегії, протоколами засідань робочої групи, іншими документами.