Нарада щодо надання соціальних послуг сім’ям і особам, які перебувають у складних життєвих обставинах

Дата: 12.04.2021 10:23

Директор Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великогаївської сільської ради Василь Когут провів робочу нараду зі старостами сіл Підгороднянської громади. Участь у нараді взяла Кубелко Галина Іванівна ,провідний спеціаліст відділу загальної та організаційної роботи Підгороднянської сільської ради, до посадових обов‘язків якої належать питання у справах дітей.

Як відомо, у лютому 2021 року між Підгороднянською і Великогаївською сільськими радами було укладено угоду про співпрацю у сфері надання соціальних послуг, якою передбачено, що Підгороднянська сільська рада делегує Центру соціального обслуговування Великогаївської сільської ради забезпечення якісного надання соціальних послуг особам похилого віку, інвалідам, сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. Фінансування виконання делегованих завдань Підгороднянська сільська рада здійснюватиме у вигляді міжбюджетного трансферу.

Також умовами меморандуму передбачено працевлаштування до Центру соціального обслуговування Великогаївської ОТГ працівників, що обслуговують села Підгороднянської громади.

Відтак у п’ятницю, 9 квітня, Василь Богданович Когут представив старостам фахівця із соціальної роботи Центру Наталію Богданівну Андрушків, яка опікуватиметься в нашій громаді сім’ями та особами, що перебувають у складних життєвих обставинах та попросив у них сприяння в напрацюванні бази таких сімей по наших селах.

До сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, належать сім’ї (особи), які не можуть самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив, зокрема, таких обставин:

1) жорстоке поводження з дитиною в сім’ї;

2) відсутність постійного місця роботи у працездатних членів сім’ї (особи);

3) відсутність житла, призначеного та придатного для проживання;

4) відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, взяття під варту одного з членів сім’ї (особи), насильство в сім’ї (у тому числі щодо дитини);

5) тривала хвороба, встановлена інвалідність (у тому числі дітей), вроджені вади фізичного та психічного розвитку, малозабезпеченість, безробіття одного з членів сім’ї (особи), що негативно впливає на виконання батьківських обов’язків, призводить до неналежного утримання дитини та догляду за нею;

6) спосіб життя, внаслідок якого один із членів сім’ї (особа) частково або повністю не має здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте життя та брати участь у суспільному житті;

7) ухиляння батьків від виконання обов’язків з виховання дитини;

8)відібрання у батьків дитини без позбавлення батьківських прав;

9) стихійне лихо;

10) дискримінація осіб та/або груп осіб.

До потенційних отримувачів соціальних послуг належать сім’ї:

1) членами яких є:

одинока матір (батько);

діти, розлучені із сім’єю, які не є громадянами України і заявили про намір звернутися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем;

особи з інвалідністю та діти з інвалідністю;

особи, у тому числі діти, які постраждали від насильства, жорстокого поводження та торгівлі людьми;

батьки, у яких діти відібрані без позбавлення батьківських прав;

батьки, які подали заяву про розлучення або перебувають у процесі розлучення;

батьки - трудові мігранти;

засуджені до покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, або особи, що повернулися з місць позбавлення волі або перебувають у місцях попереднього ув’язнення;

2) опікунів (піклувальників) дітей, розлучених із сім’єю;

3) у яких діти перебувають в інтернатних закладах або оформляються до них;

4) що виявили намір відмовитися від новонародженої дитини.

На жаль, упродовж життя сім?ї стикаються з різними випробуваннями і не кожна родина може подолати їх самотужки.

Тож робота фахівця із соціальної роботи передбачає раннє виявлення, облік, ведення банку та соціальний супровід таких сімей, окремих громадян, підлітків та дітей, які потребують соціальної, медичної, психологічної, матеріальної та іншої допомоги, охорони і захисту їх морального, фізичного та психічного здоров’я і виконує завдання та обов’язки щодо організації піклування, опікування та догляду. Також він проводить психологічні та педагогічні консультації, дає юридичні поради. Організовує за місцем проживання соціальну, медичну, побутову допомогу громадянам похилого віку і непрацездатним громадянам. Влаштовує в разі потреби піддоглядних осіб у лікувальні установи, інтернати для дітей та дорослих, професійно-технічні училища. Подає у відповідні організації матеріали та документи з приводу встановлення і позбавлення батьківських прав, піклування, опікування, виховання, догляду, допомоги, лікування, протезування тощо.