Механізм і напрями підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства у 2021році.

Дата: 07.04.2021 10:54

Фото без описуДепартамент агропромислового розвитку облдержадміністрації інформує, що «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», затвердженим постановою КМУ від 15.07. 2005 № 587 (в редакції постанови КМУвід 10.03.2021 № 185) визначено механізм і напрями підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства у 2021році.

Для отримання часткового відшкодування вартості за придбаний садивний матеріал (у розмірі до 80відсотків),проведені роботи та придбання матеріалів для спорудження шпалери і встановлення системи краплинного зрошення(до 50 відсотків вартості без ПДВ) суб’єкти господарювання подають до 15жовтня обласній комісії такі документи:

- заявку на отримання бюджетних коштів;

- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

-письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;

- засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії документів, що посвідчують право власності та/або користування земельною ділянкою;

- засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію проектної документації на створення виноградників столових сортів, плодово-ягідних насаджень і хмільників та копію затвердженої Мінекономіки проектної документації на створення виноградників технічних сортів;

- акти інвентаризації насаджень за встановленими Мінекономіки формами;

-акт про фактичний обсяг виконаних робіт та витрат за встановленою Мінекономіки формою;

- реєстри витрат на садивний матеріал і роботи разом із завіреними копіями первинних бухгалтерських документів, що підтверджують такі витрати та облік їх на балансі, зокрема документів про здійснення оплати товарів і послуг;

- засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії таких сертифікатів на садивний матеріал (у разі садіння (ремонту) насаджень):

для садивного матеріалу вітчизняного виробництва —  сертифіката, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу, та сертифіката, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу;

для ввезеного на митну територію України садивного матеріалу — фітосанітарного сертифіката та сертифіката країни-експортера;

- фотоматеріали з підтвердженням садіння (ремонту) насаджень, спорудження шпалери та встановлення систем краплинного зрошення.

Для отримання часткового відшкодування вартості за придбання техніки, механізмів та обладнання для садівництва (зокрема, іноземного) — до 30% вартості суб’єкти господарювання подають до 15 жовтня обласній комісії такі документи:

- заявку на отримання бюджетних коштів;

- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

- письмове зобов’язання щодо повернення до державного бюджету в місячний строк бюджетних коштів у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;

- акт приймання-передачі техніки, механізмів та обладнання;

- засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію свідоцтва про реєстрацію техніки та/або механізмів (якщо вони підлягають обов’язковій державній або відомчій реєстрації);

- засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії первинних бухгалтерських документів, що підтверджують відповідні витрати та облік на

балансі техніки, механізмів та обладнання, зокрема документів про здійснення оплати за них;

- акт інвентаризації насаджень.

У поточному році один сільгоспвиробник за цією програмою може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб). Крім того, рішення Уряду надає можливість сільськогосподарським виробникам у 2021 році отримати державну підтримку для часткової компенсації витрат, понесених у 2019-2020 роках за виконані роботи в галузі садівництва, виноградарства і хмелярства. Для отримання компенсації витрат на садивний матеріал і роботи за зазначений період суб’єкти господарювання подають до 1 травня або 15 жовтня 2021 р. обласним комісіям перелік документів, визначений підпунктом 1пункту 9 цього Порядку.

Детальніше про умови підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: (0352) 52-76-88; (068) 475-0763 (Воскресенська Надія Богданівна).