Депутати Підгороднянської сільської ради прийняли звернення до центральних органів влади про зниження тарифів на житлово-комунальні послуг

Дата: 29.01.2021 12:37

28 січня відбулася п’ята сесія Підгороднянської сільської ради восьмого скликання. Під час засідання депутати розглянули та прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЄ, Антимонопольного кабінету України щодо необґрунтованого підвищення тарифів на комунальні послуги

«Ми, депутати Підгороднянської сільської ради,— йдеться у зверненні — як представники інтересів громади, обурені черговим та значним підвищенням цін на енергоносії. В той час, коли наша країна і світ потерпають від пандемії коронавірусу СOVID-19 та карантинних обмежень, необгрунтоване підвищення тарифів фактично ставить українців на межу виживання. Зростання тарифів спричиняє подорожчання товарів першої необхідності. Особливо боляче наслідки цих рішень відчувають мешканці в сільській місцевості.

З прийняттям Законів України «Про ринок природного газу» та «Про ринок електричної енергії» в 2015 та 2017 роках відповідно, українці сподівалися на отримання на ринкових засадах якісних послуг з отримання енергоносіїв і реального обмеження монополії олігархів. На жаль ринки природного газу та електроенергії так і не запрацювали в повній мірі. В Європі, при падінні попиту, який відбувся в 2020 році через коронакризу, впала і ціна енергоносіїв. Натомість в Україні тарифи тільки зростають.

Наголошуємо, що впродовж літа 2020 року ціна на газ, за інформацією НАК «Нафтогаз України», становили від 3,24 грн за кубічний метр до 4, 73 грн. Саме за такими цінами було сформовано запаси газу, які зараз реалізуються населенню.

Нововведені тарифи на послуги з розподілу газу обурюють і виникає запитання: «Хто ж є справжнім власником розподільчих мереж»? Ця інфраструктура створена коштами державного і місцевих бюджетів та у значній частині коштами громадян. Станом на сьогодні саме такі газорозподільні мережі стали інструментом у руках облгазів для нищівного здирництва українців. Майно, створене людськими грішми, годує олігархів, які щомісяця збагачуються мільярдами гривень. Чомусь ці мережі безкоштовно використовуються приватними облгазами.

Практику безкоштовного та безконтрольного використання газорозподільних мереж треба припинити! Справедливо, щоб саме громади контролювали монополістів, в користування (розпорядження) яких передані об’єкти критичної інфраструктури. Саме це може стати запобіжником необґрунтованого підняття цін на комунальні послуги.

Ми, депутати Підгороднянської сільської ради, вимагаємо:

•  запровадити мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення;
  •  скасувати плату за розподіл природного газу;
  •  прийняти закони, що встановлюють обов’язкову вимогу щодо оформлення земельних сервітутів під об’єктами лінійної інфраструктури ліцензіатами, що працюють на ринку природного газу та електричної енергії;
  •  зафіксувати ціну на газ та комунальні послуги на рівні першого кварталу 2020 року і здійснити перерахунок платіжок на січень 2021 року;
  •  знизити ціну на природний газ для теплогенеруючих компаній;
  •  відмінити рішення шодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення на перші 100 кВт.-год;
  • забезпечити збільшення видатків державного бюджету на субсидії соціально незахищеним категоріям населення та впровадження енергоефективних заходів у громадських і житлових будівлях;
  •  розглянути питання ліквідації НАК «Нафтогаз» як структури, що неефективно працює на ринку природного газу України;
  •  оприлюднити інформацію, матеріали і відомості, які були подані ліцензіатами з розподілу природного газу, для встановлення тарифу на 2018-2021 роки і про формування тарифу на природний газ та розподіл природного газу».

Враховуючи численні звернення громадян, соціальну напругу в громаді через значне підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію та з метою недопущення ще більшого невдоволення громадянського суспільства, депутати Підгороднянської сільської ради підтримали дане звернення одноголосно!