Біль, який ніколи не вщухне
Дата: 28.01.2021 12:24
Кількість переглядів: 281
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/91dae65bb616fa70c776bb3cf97cb501.jpg)
Сьогодні в селі Забойки вшановували пам’ять Дмитра Заплітного, який шість років тому загинув у зоні АТО. Дмитро народився 8 червня 1983 року в селі Забойки. Був найстаршим сином у багатодітній сім’ї.
У 1985 році родина отримала житло в Тернополі, але в Забойки приїжджали часто, тож зв’язок із малою батьківщиною не обірвався.
Навчався Дмитро в тернопільській школі № 26; закінчив Тернопільське вище професійне училище № 4 імені Михайла Паращука за спеціальністю «Столяр по виготовленню художніх виробів з деревини»; працював у фірмі «Ексінтер» у Тернополі.
Через рік Дмитра призвали до армії . Служив у Кам’янці-Бузькій у протитанковій артилерійській бригаді, був командиром машини 9п149 (штурм).![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/bb7b96561ed3f784e31696c12bc2a492.jpg)
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/bb7b96561ed3f784e31696c12bc2a492.jpg)
Після служби в армії працював на будовах Київщини.
Четвертого серпня 2014 року Дмитра Заплітного мобілізували в Мукачівську 128 гірсько-піхотну бригаду, де він разом із односельцем Андрієм Капчуром проходив навчання.
Наприкінці серпня хлопців відправили в зону проведення АТО. Дмитро воював в багатьох гарячих точках. Загинув 28 січня 2015 р. під час мінометного обстрілу позицій підрозділу в районі м. Дебальцеве Донецької області. Поховали молодшого сержанта Дмитра Івановича Заплітного в рідних Забойках 4 лютого.
Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Дмитра Заплітного посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня.
21 вересня 2015 року на фасаді Тернопільської ЗОШ № 26, де навчався Дмитро, відкрили пам’ятну дошку. У тому ж 2015 році йому було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя».
28 січня, у день шостих роковин його смерті в церкві св. Володимира Великого села Забойки відбулася поминальна служба. Вшанувати героя прийшли рідні, друзі, односельці.
Вічна пам’ять і слава герою!
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/fddd17b9e57a51c1baa36dd31f842149.jpg)
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/ba0fe6f6ed380c67711bd4d069fa88a0.jpg)
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/62f0c6ee889f825114e9abab810fbad4.jpg)
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/14029197/a2ef6e7898493af136deb9c9e379d3a6.jpg)