Підгороднянська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Правила благоустрою території населених пунктів

Дата: 18.12.2020 14:10
Кількість переглядів: 3484

Затверджено рішення виконавчого комітету Підгороднянської сільської ради  від 03 грудня 2020 року

№ 3

 

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ПІДГОРОДНЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1   Правила благоустрою території населених пунктів Підгороднянської сільської ради (далі - Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюються економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів, порядок благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою, регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території населеного пункту, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у населеному пункті.

1.2   Правовою основою Правил є Закони України:

« Про благоустрій населених пунктів»;

« Про місцеве самоврядування в Україні»;

« Про охорону навколишнього природного середовища»;

« Про відходи»;

« Про відповідальність підприємств, їхніх об’єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування»;

« Про охорону культурної спадщини»;

« Про рекламу»;

« Про дорожній рух»;

« Про регулювання містобудівної діляльності»; 

« Про житлово – комунальні послуги»;

« Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

« Про основи містобудування»;

« Податковий кодекс України»;

Інші закони та нормативні акти України, які регулюють правовідносини у сфері благоустрою.

1.3. Учасниками правовідносин у питаннях благоустрою згідно з цими Правилами є керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування, фізичні особи, а також посадові особи, уповноваженні здійснювати контроль за станом благоустрою.

1.4. Координацію діяльності благоустрою і санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку на території громади здійснює заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.

1.5 Організація і контроль за роботами із благоустрою, прибирання та санітарного утримання територій по підтримці чистоти і порядку покладається на старосту села та посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності.

1.6. Контроль і нагляд за виконанням вимог даних Правил здійснює  заступник сільського голови  з питань діяльності виконавчих органів.

1.7. Усі відомчі інструкції та інші акти, які прийняті з питань санітарного утримання, організації прибирання і забезпечення чистоти  та порядку на території Громади, не повинні суперечити вимогам цих Правил.

2.БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ ОБ’ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

2.1 Правилами визначається порядок благоустрою території населених пунктів Підгороднянської сільської ради (далі – Грамада), її санітарний стан – утримання дворових територій, проїзної частини вулиць, доріг, мостів, шляхопроводів, павільйонів на зупинках автотранспорту, парків, садів, скверів, газонів, територій навколо підприємств торгівлі і громадського харчування , територій, що прилягають до будівельних майданчиків, виробничих територій, пустирів, об’єктів культурної спадщини, кладовищ.(ст.13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

2.2 Управління у сфері благоустрою Громади здійснює Підгороднянська сільська рада.

2.3 Підгороднянська сільська рада  у межах своїх повноважень згідно законодавства визначає балансоутримувачів для організації благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою комунальної форми власності, доріг, об’єктів зовнішнього освітлення, зеленого господарства, полігону ТПВ, кладовищ та інших об’єкктів згідно з виділеними лімітами бюджетних коштів на їх утримання.

При розташуванні на цих об’єктах будівель та споруд торгівельного, соціально – культурного, спортивного та іншого призначення їх власники зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечують належне утримання іншої закріпленої за ними територіями (прилеглої території).

Утримання інших територій Громади виконується їх власниками (підприємствами, організаціями, установами різних форм власності, фізичними та юридичними особами) відповідно до цих Правил.

 2.4. Благоустрій та утримання земельної ділянки і прилеглої до неї території включають:

постійне утримання у чистоті та порядку власних і прилеглих територій, земельних ділянок, дворових територій  житлових будинків, закріплених Підгороднянською сільською радою; 

утримання у належному стані під’їзних шляхів до житлових, громадських, промислових і виробничих об’єктів підприємств, організацій і установ усіх форм власності. Під’їзні шляхи повинні бути вільними для руху, вирівняні, не мати вибоїн, ям, мати тверде покриття, у т.ч. і пішохідні підходи;

забезпечення належного утримання територій в осінньо – зимовий період з метою запобігання травматизму людей у холодний період року – власники будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні особи) повинні забезпечити своєчасний відкол бруньок з дахів, балконів та інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більше 15 см), очищення від льоду й снігу ґанків і сходинок входу в будинки і споруди; посипання піском тротуарів та пішохідних доріжок;

забезпечення зовнішнього освітлення сільських територій, дворів, штучного освітлення під’їздів  багатоквартирних житлових будинків, своєчасної заміни перегорілих ламп;

щоденне прибирання в літній період від піску, сміття і бур’янистої рослинності, а в зимовий період - від снігу і льоду - проїздів, тротуарних та пішохідних  доріжок та їхній ремонт;

своєчасне санітарне прибирання й очищення зелених зон і насаджень та їх технологічне утримання;

облаштування, ремонт і щорічне фарбування огорожі, флагштоків, турнікетів, малих архітектурних форм ( альтанок, устаткування спортивних  і дитячих майданчиків, лавок, урн тощо);

облаштування, ремонт, полив і щоденне прибирання газонів, квітників;

садіння, догляд за зеленими насадженнями, знесення аварійних і сухостійних дерев;

ремонт, щоденне  прибирання й своєчасне очищення окремо розташованих і вбудовано – прибудовано громадських та дворових туалетів;

періодичний ремонт і фарбування фасадів будинків, торгівельних павільйонів і кіосків, у тому числі розташованих на зупинках громадського транспорту, споруд, парканів, малих архітектурних форм та утримання їх відповідно до паспортів опорядження фасадів, які затвердженні у встановленому законодавством порядку;

своєчасна ліквідація карантинних рослин на територіях дворів, на прилеглих територіях до приватних домоволодінь, у парках та скверах, вільних земельних ділянках.

2.5. Підприємства, установи, організації, незалежно від відомчої належності, громадяни, що мають  будинки на правах приватної власності, юридичні і фізичні особи зобов’язані вчасно виконувати прибирання прилеглих та закріплених за ними земельних ділянок (очищення від снігу, сміття та бруду, будівельного матеріалу /до бордюру чи обочини дороги/, косіння і сапання бур’янів), дотримуватися чистоти і підтримувати порядок на всій території Громади, утримувати в чистоті і порядку багатоквартирні житлові будинки та інші об’єкти соціального призначення, за що несуть відповідальність відповідно до законодавства, Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

2.6. На території Громади не допускається складування побутового і будівельного сміття, відходів виробництва, тари, складування дров, опалого листя, снігу в невстановлених для цього місцях.

На час ремонту будинків або квартир в багатоповерхових будинках особи, що проводять ремонт, узгоджують з балансоутримувачем місце для тимчасового складування будівельних матеріалів і будівельного сміття на час ремонту з періодичністю вивозу не рідше одного разу на тиждень.

2.7. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані випускати та експлуатувати транспортні засоби в чистому вигляді.

2.8.  За псування рухливого складу громадського транспорту, об’єктів благоустрою, малих архітектурних форм (лавок, урн, скульптур, огороджень, устаткування парків, скверів та інших), технічних засобів регулювання дорожнього руху (дорожніх знаків, покажчиків світлофорів), винні несуть відповідальність згідно з діючим законодавством України.

2.9. Розміщення тимчасових об’єктів обслуговування населення, малих архітектурних форм, гаражів, опор тощо повинно здійснюватися у встановленому законом порядку.

2.10.  Установка і розміщення об’єктів торгівлі, автотранспорту з метою торгівлі, а також торгівля з рук або іншим способом може здійснюватися тільки в спеціально встановлених для цього місцях згідно з діючим законодавством України та згідно з рішеннями виконкому Підгороднянської сільської ради з цього питання.

2.11.   Зміна зображень (плакатів) на рекламних конструкціях повинна здійснюватись без заїзду автотранспорту на газони та квітники.

2.12. Перевезення сипучих матеріалів повинно здійснюватись на спеціально обладнаних для цього автомобілях.

2.13. Здійснення яких-небудь змін зовнішнього вигляду багатоквартирних житлових будинків (балкони, лоджії, утеплення) дозволяється тільки за узгодженням з виконавчим комітетом Підгороднянської сільської ради.

2.14. Інформаційні таблички, пам’ятні дошки, розташовані на фасадах будинків, споруджень, житлових будинків, вивіски повинні утримуватися в справному стані.

2.15. Розміщення  дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки фарбою здійснюється за узгодженням з Національною поліцією відповідно до вимог законодавства та рішень органів державної влади про дорожній рух і його безпеку.

2.16. Порушення тиші на вулицях, площах, у парках та інших громадських місцях у заборонений час (з 23.00 до 6.00), а також порушення громадського спокою шляхом використання гучномовців або потужних освітлювальних приладів не допускається.

2.17. Проведення усіх видів земельних, будівельних, монтажних робіт повинно здійснюватись при наявності відповідного дозволу.

.

2.18. Переміщення існуючих комунікацій, споруд без проектів і погоджень із власниками зазначених мереж не допускається.

2.19. Розміщення зовнішньої реклами всіх типів (об’ємних, щитових, фасадних та інших) здійснюється відповідно до діючого законодавства.

2.20. Керівники  організацій, підприємств і установ, навчальних закладів, підприємств торгівлі й громадського харчування, медичних, дитячих установ та інших підприємств зобов’язанні  забезпечувати своєчасне проведення дезинфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших протиепідемічних та дезактиваційних заходів шляхом укладення угод з підприємствами, що мають ліцензії на ці види робіт.

2.21. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані здійснювати прибирання прилеглої території власними силами у встановленому даними Правилами порядку або укладати договори на санітарне очищення зі спеціалізованими організаціями.

2.22. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності, які експлуатують об’єкти торгівлі і громадського харчування, житлові будинки, офіси, повинні забезпечити наявність урн біля кожного входу у підприємство, установу, організацію, проводити її очищення по мірі накопичення, але не рідше одного разу на день.

2.24. Утворювачі твердих побутових відходів (далі – ТВП) – суб’єкти господарювання, установи і організації, домовласники або уповноважені ними управителі будинків чи домоволодінь – зобов’язані укладати договори на утилізацію ТПВ з суб’єктом господарювання, на якого покладено обов’язок вивозу твердих побутових відходів щорічно до 1 березня наступного року.

Такий договір між підприємством та утворювачем ТПВ визначає також обов’язки сторін, що стосуються контролю за перевезенням ТПВ та порядку розрахунків між сторонами цього договору , а також з іншими перевізниками при належному виконанні ними вимог щодо здійснення перевезень ТПВ до звалища. Порушення правил складування, збереження, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації і використання відходів тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтями 82, 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

2.25. Власники гаражів, розташованих на прибудинковій території, зобов’язані утримувати дані об’єкти в чистоті і порядку, здійснювати їхнє фарбування та прибирання прилеглої території.

3.ОРГАНІЗАЦІЯ УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

3.1. Утримання зелених насаджень Громади всіма балансоутримувачами та користувачами здійснюється відповідно до Правил, затверджених виконавчим комітетом Підгороднянської сільської ради.

3.2. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження на території Громади під час проведення будь – якої діяльності.

3.3. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень, а також видалення дерев, на об’єктах благоустрою за рахунок бюджетних коштів виконується балансоутримувачем чи спеціалізованим підприємством на умовах договору з останнім, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування, згідно чинного законодавства – за рахунок коштів їх власників власними силами або відповідно до укладеної угоди зі спеціалізованими підприємствами згідно з нормативами, затвердженими у встановленому порядку (ст.28.1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутрмувачі цих об’єктів;

на територіях земельних ділянок , які відведені під будівництво, і прилеглих територіях до них –  забудовники чи власники цих територій;

на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

3.4. Видалення зелених насаджень (дерев, кущів, газонів та квітників) на території Громади здійснюється в порядку, встановленому Постановою Кабінетом Міністрів України від 01.08.06 №1045.

3.5. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійних та надзвичайних ситуацій, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватись підприємствами, організаціями, установами різних форм власності на власній та закріпленій території негайно власними силами  або спеціалізованими підприємствами.

3.6. Акт про наявність зелених насаджень на виділених під забудову земельних ділянках складається комісією, яка виходить на місце забудови, в складі: представника державної екологічної інспекції,  виконкому та представника архітектури .

 3.7. Власники територій повинні:

не допускати огоління кори дерев;

не огороджувати зелені насадження, які розташовані на прилеглих до домоволодіння територіях;

при будівництві і ремонті тротуарів і доріг залишати біля дерев пристовбурні лунки розміром 1.2х1.2 і огородити їх поребриком;

зберігати верхній рослинний ґрунт на всіх ділянках нового будівництва шляхом знімання та складування його в межах  будівельного майданчика;

перерахувати кошти за компенсацію відновлювальної вартості за знос зелених насаджень згідно довідки комісії на позабюджетний рахунок фонду охорони навколишнього природнього середовища. 

3.8. За пошкодження  зелених насаджень або самовільне знесення, а також невжиття засобів з охорони та утримання винні особи притягуються до відповідальності згідно зі ст.153 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Накладання штрафу не звільняє винних осіб від обов’язків сплати відшкодування за нанесені збитки згідно з постановою Кабінету міністрів України від 28.12.02 №1789 та п.3 ст.42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

3.9. Оперативний контроль за утриманням та благоустроєм зелених насаджень, проведення обліку, планування озеленення і благоустрою виконує  Підгороднянська сільська рада.

3.10. Охорона зелених насаджень на території Громади є громадським обов’язком кожного жителя. Усі громадяни, які відвідують  парки, сквери та інші місця масового відпочинку, повинні підтримувати чистоту, порядок, бережливо відноситися до зелених насаджень.

3.11. З метою забезпечення чистоти та порядку на території Громади, належного утримання зелених насаджень на об’єктах зелених насаджень забороняється:

забруднювати пішохідні тротуари, газони, квітники;

складувати будь – які матеріали;

створювати звалища сміття, брудного снігу і льоду;

посипати кухонною сіллю сніг та лід та тротуарах;

влаштовувати зупинки пасажирського транспорту, паркувати автотранспортні засоби і розміщувати торгівельне обладнання, якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників, газонів;

рух автотранспорту по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах, зелених зонах Громади;

паркування автотранспорту у невідведених для цього місцях з порушенням правил дорожнього руху;

здійснювати будь-яке будівництво, у тому числі й павільйонів для торгівлі, розміщення малих архітектурних форм без дозволу, виданого в установленому порядку;

використовувати малі архітектурні форми не за їх призначенням;

випалювати суху рослинність, листя, розпалювати багаття й порушувати інші правила протипожежної безпеки;

підвішувати гамаки, гойдалки, мотузки для сушки білизни, прикріплювати рекламні щити,електропроводи та інші предмети, якщо вони можуть зашкодити дереву;

рвати квіти, ламати дерева і чагарники;

білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми;

вигулювати собак в місцях масового відпочинку;

випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у невідведених для цього місцях;

псувати дерева, чагарники, троянди, квітники, зривати бруньки, листя, квіти, забивати в дерева скоби, обв’язувати дерева дротом, робити написи та інші механічні пошкодження;

самовільно висаджувати дерева, кущі, влаштовувати городи на сільській території за винятком територій приватного домоволодіння, якщо це не передбачено проектом впорядкування і не суперечить нормам і правилам чинного законодавства;

проводити посадку дерев, чагарників на теплових трасах, газопровідних, водопровідних, каналізаційних і всіх електролінійно – кабельних мереж та споруд;

вивозити і звалювати сміття, будівельні, господарські, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, листя, гілки, сніг в невстановлених для цих цілей місцях;

мити проїжджу частину доріг шляхом вибивання струменем води ґрунту і сміття на тротуари, газони, майданчики для зупинки  транспорту;

виливати нечистоти на територію дворів і вулиць;

скидати воду з теплотрас, водоводів, каналізації на проїжджу частину доріг і тротуарів при проведенні ремонтних робіт;

скидати у водоймища побутові та виробничі відходи, що забруднюють воду;

вивозити з місця будівництва сміття і ґрунт у не відведенні  для цих цілей місця;

звалювати пісок, глину та інші будівельні матеріали на тротуарах і територіях, прилеглих до будинків, які належать громадянам на праві приватної власності;

спалювати промислові відходи, сміття, листя, обрізані гілки дерев на вулицях, площах, скверах, квітниках, у дворі підприємств, установ, організацій і приватних домоволодінь, а також в контейнерах;

виставляти тару із сміттям і відходами у невстановлених місцях, смітити на вулицях і площах та інших загальних місцях;

розклеювати афіші, оголошення на павільйонах, дверях, вікнах магазинів, підприємств громадського харчування, стінах будівель, стовпах, деревах та інших місцях, не призначених для цих цілей;

скидати сміття на проїжджу частину вулиць;

перевозити сміття, сипучі і рідкі матеріали без вживання заходів укриття, що запобігають забрудненню території Громади;

викидати сміття з балконів, лоджій, вікон, розвішувати килими, білизну на балконах і вікнах, фасадах будівель, що виходять на вулицю;

використовувати без відповідного дозволу вільні земельні ділянки, розташовані поблизу житлових будинків, та влаштовувати на них городи;

робити написи, малюнки на стінах будинків і споруд, огорожах, зупинкових павільйонах, тротуарах, дорогах, пам’ятках та інших монументальних спорудах без дозволу виконавчого комітету міської ради;

здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях ( крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

забруднювати відходами собак і кішок сходові майданчики та інші місця суспільного користування в багатоквартирних будинках;

перебування з собаками в садах, парках, скверах, на стадіонах , пляжах, спортивних і дитячих майданчиках,  купання собак у водоймищах  в місцях масового купання людей;

будувати приміщення для утримання домашніх тварин і птахів на відстані ближче 25  метрів від багатоквартирних житлових будинків, дитячих садків, шкіл й інших об’єктів права власності; випускати тварин, свійську птицю на вулицю і територію дворів, парків, скверів; розміщати домашніх тварин у підвалах, на балконах, лоджіях та дворах будинків, що мають два і більше поверхів;

складувати тару і запаси товарів біля магазинів, кіосків, павільйонів й інших об’єктів торгівлі і обслуговування населення;

залишати неприбраною ділянку дороги, на якій відбулася дорожньо – транспортна подія, після проведення працівниками ДАІ всіх необхідних дій;

залишати неприбраною територію на вулицях, парках, скверах і інших місцях після закінчення сезонної торгівлі, торгівлі з пересувних візків, лотків, контейнерів для морозива, іншого торгового обладнання;

засмічувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;

використовувати будь – які види піротехнічної продукції, організовувати феєрверки після 23 години;

розміщувати малі архітектурні форми біля фасадів адміністративних будов, безпосередньо біля пам’ятників , фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних і інших елементів прикрас будівель і декоративного впорядкування територій.

4. УТРИМАННЯ ФАСАДІВ І ПОКРІВЕЛЬ

4.1. Керівники підприємств, установ, організацій, приватні підприємці, у володінні або на балансі яких знаходяться будинки і споруди, зобов’язані  забезпечити своєчасне проведення робіт по реставрації, ремонту і фарбуванню фасадів зазначених об’єктів і їхніх окремих елементів (балконів, лоджій тощо), а також підтримувати в чистоті і справному стані розташовані на фасадах інформаційні таблички, пам’ятні дошки тощо.

4.2 Забороняється самовільне переустаткування фасадів будинків і їхніх конструктивних елементів.

4.3. Житлові, адміністративні, виробничі і громадські будинки повинні бути обладнані будинковими знаками, а житлові будинки, крім того, покажчиками номерів під’їздів і квартир, що повинні утримуватися в чистоті і справному стані.

4.4. У зимовий час власниками, балансоутримувачами повинно бути організовано своєчасне очищення  покрівель від снігу, льоду і бурульок.

4.5. Очищення покрівель будинків на сторонах, що виходять на пішохідні зони, від утвореного льоду повинно здійснюватися негайно в міру його утворення з попередньою установкою огородження на небезпечних ділянках.

4.6. Очищення дахів будинків здійснюється в денний час доби. Перед скиданням снігу й льоду необхідно вживати попереджувальних заходів для забезпечення безпеки руху пішоходів.

5. РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ ТА ХУДОЖНЄ ОФОРМЛЕННЯ

5.1. Розміщення зовнішньої реклами та інформації повинно здійснюватись згідно постанови Кабінету Міністрів України  №2067 від 29.12.2003 року «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами».

5.2. Засоби зовнішньої реклами й інформації повинні розміщуватися й утримуватися в належному стані (підсвічуватися в темний час доби) відповідно до встановленого порядку. Відповідальність за їхнє утримання несуть юридичні особи, на яких оформлена дозвільна документація.

5.3. Включення підсвічення окремо від встановлених рекламних конструкцій, підсвічування вітрин і вивісок здійснюється відповідно до графіка включення пристроїв зовнішнього освітлення.

5.4. Після монтажу ( демонтажу) рекламної конструкції рекламорозповсюджувач зобов’язаний відновити благоустрій території протягом 10 днів.

5.5. Забороняється виконувати зміну зображень (плакатів) на рекламних конструкціях із заїздом автотранспорту на газони, залишати на газонах сміття від заміни рекламної продукції.

Забороняється виконувати видалення дерев, обрізання дерев при встановленні засобів зовнішньої реклами будь – якого вигляду на території Громади без узгодження з сільською радою.

5.6. Забороняється наклеювання і розвішування на будинках, заборах, павільйонах,  пасажирському транспорті, опорах освітлення, стійках дорожніх знаків, деревах будь – яких оголошень й інших інформаційних повідомлень.

5.7. Організація робіт з видаленням самовільно розташованих рекламних й інших оголошень, написів і зображень із всіх об’єктів (фасадів будинків і споруд, магазинів, опор мереж і зовнішнього освітлення тощо) незалежно від їхньої відомчої належності покладається на балансоутримувачів або орендарів зазначених об’єктів, а окремо розташованої реклами – на власника реклами.

6.ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

6.1. Роботи по прибиранню в селах організовуються відповідно до вимог цих Правил. Відповідальність та контроль за організацію прибирання покладається на сільську раду.

6.2. Визначення меж санітарного прибирання прилеглих та прибудинкових територій між організаціями, підприємствами, установами, балансоутримувачами, орендарями, організаціями, що експлуатують житлові й офісні будинки, замовниками будівельних об’єктів здійснюється сільською радою.

Сільська рада  має право здійснювати закріплення території об’єктів благоустрою з метою утримання їх юридичними і фізичними особами (за згодою сторін).

Територія, що зарезервована за фізичними  і юридичними особами для подальшого оформлення документів, а також прилегла до неї територія, підлягає обов’язковому санітарному утриманню та утримується особою, за якою вона закріплена.

6.3. Підприємства, організації, установи, власники будівель та споруд торговельного, соціально – культурного, спортивного та іншого призначення, власники або користувачі присадибних ділянок за  своїм розсудом можуть самостійно виконувати прибирання і утримання території або доручити спеціалізованим службам із внесенням за виконані послуги відповідної оплати. Розмір оплати визначається, виходячи з фактичної вартості прибирання 1 кв.м у встановленому порядку.

6.4. Керівники підприємств, установ, організацій, відповідальні за прибирання закріплених територій, повинні забезпечити свої об’єкти:

урнами для сміття, які встановлюються  біля кожного входу в магазин, їдальню, кафе, перукарню,  інші споруди по одній. Урни очищаються від сміття щоденно і утримуються в санітарному стані силами підприємств;

обладнаними сховищами для тимчасового зберігання негабаритних відходів, непотрібних меблів, тари та інших предметів, які повинні вивозитися не менше одного разу в тиждень;

заготовку піску по нормі не менше одного кубічного метру на тисячу квадратних метрів прибиральної території на 15 жовтня для посипки вулиць, доріжок під час ожеледиці і випадання мокрого снігу.

6.5. Власники і орендарі об’єктів на відведеній і прилеглій територіях зобов’язані проводити роботи по їх належному утриманню:

6.5.1. Кіоски, ларьки, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, розташовані:

на житлових територіях - в межах до 25 метрів у кожний бік;

на території загального користування – відведену і прилеглу території в межах до 15 м у кожний бік;

на виробничих територіях – відведену і прилеглу території в межах до 10 м у кожний бік.

Межі території, що обслуговується, уточнюються відповідно до пункту 7.2 даного розділу.

6.5.2. Будинки, включаючи житлові будинки:

по довжині – на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у випадку відсутності сусідніх будинків – не більше 20 м;

по ширині – від фасаду будинку до бордюру проїзної частини.

Нежитлові приміщення в житлових будинках, розташовані в підвалах, цокольних і перших поверхах:

по довжині – у створі по довжині займаних приміщень з фасадної сторони, якщо є розрив між сусідніми орендарями ( власниками).

У випадку наявності місцевого проїзду, що супроводжує основну проїзну частину вулиці, до найближчого до будинку бордюру місцевого проїзду.

Власники індивідуальних будівель утримують прилеглу територію в належному санітарному стані.

При наявності природних меж ( водойми, дороги, стінки тощо) прибирання здійснюється до цих меж.

Категорично забороняється складування сміття і його вимітання на прилеглу територію. Відповідальність за чистоту даної території несуть власники домоволодінь.

6.5.4. Трансформаторні підстанції – прилеглу територію згідно затвердженої виконкомом схеми прилеглої території.

6.5.5. Відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території несуть власники, балансоутримувачі, орендарі. Орендарі несуть відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території, якщо дана умова передбачена договором з балансоутримувачем, власником.

6.5.6. Виконавчий комітет сільської ради  на території Громади в рамках діючого законодавства визначає місця, де відповідно до Податкового Кодексу України з юридичних осіб та громадян, які паркують автомобілі, стягується збір за парковку автотранспорту.

          Кошти, що надходять від сплати збору за парковку автотранспорту, зараховуються в бюджеті сільської ради та використовуються відповідно до чинного законодавства.

6.5.7.Ручне прибирання доріг протягом  року здійснюють спеціалізовані підприємства.

6.6. Відповідальними за утриманням в чистоті об’єктів громади, а також за дотриманням на них встановленого санітарного порядку є для:

6.6.1.Ділянок, санітарних зон підприємств, прилеглих територій до установ, організацій – керівники підприємств, установ, організацій, навчальних закладів або інші посадові  особи.

6.6.2. Територій дворогосподарств, що належать громадянам  на праві особистої  власності, і прилеглих до них ділянок, тротуарів – власники будинків.

6.6.3. Територій парків, скверів, газонів, інших зелених зон і прилеглих до них територій – комунальні й інші підприємства, за якими закріплені дані об’єкти.

6.6.4. Територій сільських цвинтарів – жителі населеного пункту.

6.6.5. Територій, відведених під забудову – керівники підприємств, установ та організацій, у віданні яких знаходяться дані земельні ділянки.

6.6.6. Територій, що прилягають  до павільйонів, кіосків, торговельних точок відповідно до паспорта установки тимчасового об’єкта обслуговування – керівники підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

6.6.7. Територій паркувань, автостоянок, гаражів – балансоутримувачі, організації, що експлуатують дані об’єкти.

6.6.8. Територій в’їздів  АЗС, заправних комплексів і прилеглих територій, під’їзних до них шляхів - балансоутримувачі і власники зазначених об’єктів .

6.6.9. Територій, прилеглих до окремо розташованих об’єктів реклами – власники рекламоносіїв.

6.6.10. Територій, прилеглих до трансформаторних підстанцій, роздільних підстанцій  (пунктів), котелень і теплових пунктів - керівники підприємств, що експлуатують дані об’єкти.

6.6.11. Територій, розташованих у санітарній зоні підприємств – керівники цих підприємств.

6.6.12. Прибирання й очищення канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і доріг, очищення колекторів дощової і зливової каналізації, дощоприймачів здійснюється підприємством, у якого знаходяться на балансі зазначені об’єкти:

у подвір’ях багатоквартирних житлових будинків  -  голів та керівників  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово – будівельних кооперативів,  житлово – експлуатаційних організацій; гаражів  - голів гаражних кооперативів.

6.6.13. Управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення координує діяльність органів самоврядування, підприємств, установ і організацій Громади незалежно від форм власності і підпорядкованості по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникають на території Громади.

7. ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЙ ГРОМАДИ У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

7.1. Зимове прибирання проїзної частини доріг, вулиць і проїздів здійснюється відповідно до вимог даних Правил.

7.2. Прибирання і вивіз снігу з доріг, тротуарів проводиться силами підприємств, відповідальних за очищення від снігу або за власниками закріпленої території.

7.3. Підготовка снігоприбиральної техніки до роботи в зимовий період здійснюється балансоутримувачами техніки в термін до 1 листопада поточного року.

Організації, що відповідають за прибирання територій, у термін до 1 листопада повинні забезпечити завезення, заготівлю і складування необхідної кількості протиожеледних матеріалів.

7.4. При прибиранні доріг і пішохідних доріжок у парках, скверах й інших зелених зонах допускається тимчасове складування снігу, що не містить хімічних реагентів, на заздалегідь підготовлених для цих цілей майданчиках, за умови схоронності зелених насаджень і забезпечення відтоку талих вод.

7.5. Малі архітектурні форми, а також простір перед ними і по обидва боки підходи до них повинні бути очищені від снігу і ожеледі.

7.6. Технологія і режим провадження робіт на проїзній частині вулиць, тротуарів і дворових територій повинні забезпечувати безперешкодний рух транспорту і пішоходів незалежно від погодних умов.

7.7. Обробка проїзної частини сільських доріг, усередині дворових асфальтових покрить, зупинок пасажирського транспорту протиожеледними матеріалами повинна починатися відразу з початком снігопаду.

7.8. Забороняється:

переміщати на проїзну частину магістралей, вулиць сніг, зібраний з пішохідних доріжок, дворових територій, територій підприємств, організацій, будівельних майданчиків, тимчасових об’єктів обслуговування населення;

застосовувати технічну сіль в якості протиожеледного реагенту на тротуарах, у парках, скверах, дворах і в інших пішохідних і зелених зонах;

перекидати і збирати забруднений і засолений сніг, а також відкол льоду на газони, квітники й інші зелені насадження.

7.9. До першочергових операцій зимового прибирання вулиць і магістралей відносяться:

згрібання і підмітання снігу;

обробка проїзної частини доріг протиожеледними матеріалами;

формування сніжного валу для наступного вивозу.

До операцій другої черги відносяться:

видалення снігу (вивіз);

сколювання льоду і видалення сніжно – крижаних утворень.

7.10. Механізоване очищення проїзної частини повинно починатися при висоті пухкого снігу на дорожній полотнині 2,5 – 3 см, що відповідає 5 см свіжого не ущільненого снігу.

7.11. Вивіз снігу здійснюється в першу чергу від зупинок пасажирського транспорту, пішохідних переходів, місць масового відвідування. Остаточне вивезення снігу здійснюється по закінченні першочергового вивозу. Перелік об’єктів першочергового вивозу узгоджується сільською радою.

7.12. Тротуари, дворові території і проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При виникненні ожеледі здійснюється обробка піском або гран шлаком фракції до 5 мм. 

8. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ, БУДІВЕЛЬНИХ, ДОРОЖНИХ РОБІТ І РОБІТ З БЛАГОУСТРОЮ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

8.1. Будівельні роботи з нового будівництва, перебудови або капітального ремонту підземних інженерних мереж, доріг, тротуарів,  а також роботи по благоустрою й встановленню тимчасових об’єктів обслуговування населення, рекламних і інших стендів можуть здійснюватися тільки після отримання дозволу (ордера) на відповідні роботи та узгодження з відповідними службами та Підгороднянської сільської радою.

8.2. Для одержання дозволу (ордера) на право проведення робіт незалежно від місця перебування підземних комунікацій на всій території Громади будівельна організація зобов’язана погодити дозвіл (ордер) установленого зразка в Підгороднянській сільській раді. У разі проведення земельних робіт на зеленій зоні необхідно мати дозвіл на знесення зелених насаджень.

8.3. Дозвіл (ордер) установленого зразка оформляється при проведенні на території Громади робіт, пов’язаних з розкопуванням або тимчасовим руйнуванням існуючого благоустрою при виконанні:

розкопування ґрунту під будь – які види робіт та його планування;

встановлення паль, шпунтів, буріння свердловини;

встановлення тимчасових або постійних огорож, парканів;

встановлення малих архітектурних огорож  та тимчасових споруд;

розкриття дорожніх покрить та тротуарів;

установка рекламоносіїв;

інше.

8.4. При проведенні робіт за аварійних обставин до отримання письмового дозволу на виконання земельних робіт необхідно:

проінформувати Підгороднянську сільську раду про необхідність проведення робіт;

викликати на місце аварії організації та служби, що мають підземні інженерні мережі для визначення місця їх проходження ( організації, підприємства, що мають інженерні мережі в місці аварії, при отриманні телефонограми повинні негайно вислати на місце аварії свого представника для визначення місця розташування своїх мереж і простежити дотримання встановленого порядку виконання робіт, що забезпечують збереження мереж);

до виконання робіт огородити місце робіт;встановити тимчасові дорожні знаки, що інформують про стан проїжджої частини, узгодивши зі службою автомобільних доріг;в темний час доби  місце освітити ліхтарями з червоним світлом по кутах огородження;

по закінченні робіт негайно прибрати огорожу, виконати благоустрій території та протягом доби відновити покриття, про що проінформувати Підгороднянську сільську раду.

8.5. Порушення термінів проведення земельних робіт, зазначених у виданому дозволі, тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з Кодексом України «Про адміністративні правопорушення».

8.6. Контроль за відновленням об’єктів благоустрою покладається на Підгороднянську сільську раду.

8.7. Роботи, проведені без дозволу і виявлені перевірками, повинні бути негайно припинені.

8.8. У випадку виявлення порушень порядку проведення земельних, будівельних, дорожніх робіт і робіт з благоустрою на території Громами складається протокол про притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб, крім випадків ліквідації аварійних ситуацій.

8.9. Складати протоколи про адміністративні правопорушення  мають право представники служб, що визначені виконавчим комітетом Підгороднянської сільської ради.

8.10. При видачі дозволів на проведення робіт, зазначених у цьому розділі, в обов’язковому порядку передбачаються обсяги  відновлювальних робот на проїжджих частинах, тротуарах з повним перекриттям асфальто – бетоном по існуючій ширині та на всю довжину розкриття.

8.11. Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несе організація, яка виконувала ці роботи. Організація протягом трьох років відповідає за стан покриття, яке руйнується внаслідок низької якості робіт та просадок.

8.12. Ініціатором ремонту існуючих доріг  виступає Підгороднянська сільська рада.

9. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ

9.1. Контроль за станом благоустрою території Громади, а також за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та цих Правил, здійснюється дільничним Тернопільського віділення Тернопільського відділу  Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та посадовими особами, уповноваженими Підгороднянською сільською радою на складання адмінпротоколів.

Перевірка виконання вимог, передбачених даними Правилами, складання протоколів про здійснення правопорушень, накладення і стягнення штрафів, розгляд справ про адміністративні правопорушення здійснюються адміністративною комісією.

9.2. Штрафні санкції за адміністративні правопорушення накладаються та стягуються в розмірах, передбачених Кодексом України «Про адміністративні правопорушення».

9.3. Оскарження й опротестування постанови в справі про адміністративні правопорушення здійснюється у встановленому Законом України порядку.

9.4. Перевірка санітарного стану прилеглих та закріплених за підприємствами, організаціями, установами, власниками будівель та споруд торговельного, соціально – культурного, спортивного та іншого призначення, власниками або користувачами присадибних ділянок територій проводиться посадовими особами, уповноваженими Підгороднянською сільською радою.

9.5. У випадку виявлення порушень уповноважені сільською радою посадові особи складають на правопорушника протокол про адміністративне правопорушення та направляють його на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Підгороднянської сільської ради.

9.6. Протокол підписується уповноваженою особою та  посадовою особою підприємства, організації, власником, орендарем.

9.7. У випадку відмови від підписання протоколу в ньому робиться відповідна відмітка в присутності свідків (не менше двох). 

10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ

101.1. При виявленні порушень винні особи у встановленому законодавством порядку притягаються до відповідальності, передбаченої Кодексом України «Про адміністративні правопорушення», Законом України «Про відповідальність підприємств, їхніх об’єднань, установ і організацій за правопорушення в сфері містобудування» . Якщо у діях виявлені ознаки злочину, питання вирішується відповідно з вимогами Кримінального кодексу України. Розмір цивільно – правової відповідальності за збитки, нанесені об’єктам благоустрою, встановлюються відповідно до норм Цивільного  кодексу України, законів України, постанов Кабінету Міністрів України та інших нормативно – правових актів, що регулюють взаємовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

10.2 Відповідно до ст.42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» порушенням цих Правил вважається:

10.2.1. Вчинення дій, що завдають шкоди об’єктам благоустрою Громади, санітарному стану, навколишньому природному середовищу та громадському порядку:

засмічення, забруднення приміщень та місць загального користування сміттям, недопалками, недогризками, лушпинням, папером тощо;

пошкодження об’єктів благоустрою.

10.2.2. Виконання без письмового дозволу відповідних служб:

розриття ґрунту для всіх видів робіт;

дорожніх робіт;

розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів, крім огородження  квітників і дерев у межах прибудинкових територій;

розташування будівельних риштувань при ремонті фасадів будівель ;

розміщення рекламних конструкцій.

10.2.3. Порушення встановлених стандартів, норм і правил під час будівництва, реконструкції та експлуатації об’єктів чи споруд, засмічення території за межами огорож цих об’єктів і споруд ґрунтом і сміттям тощо, утворених при виконані цих робіт:

виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі;

відсутність освітлення розкопаного місця;

відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікації згідно з проектом виконання робіт;

неякісне відновлення благоустрою об’єкта  після виконання будівельних, ремонтно-будівельних  робіт.

10.2.4. Самовільне виконання будівельних , ремонтно – будівельних робіт.

10.2.5. Виконання робіт з благоустрою території Громади без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного дозволу, виданого відповідними службами, яким надано право надавати такі дозволи.

10.2.6. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.

10.2.7. Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом.

10.2.8. Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;

відсутність у суб’єктів благоустрою договору на вивіз ТПВ зі спеціалізованими організаціями;

відсутність контейнера для сміття у місцях, в яких цими Правилами передбачено його наявність;

відсутність твердого покриття на контейнерних майданчиках для сміття.

10.2.9.  Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, відходів виробництва у не відведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу.

10.2.10. Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків.

10.2.11. Спалювання на території Громади листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.

10.2.12. Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо відкритим способом або таким, що призводять до їх розкидання.

10.2.13.Забруднення доріг й інших сільських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.

10.2.14. Незадовільне утримання (незадовільний санітарно – технічний стан, несвоєчасне прибирання та очищення) громадських туалетів.

10.2.15. Знищення та видалення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.

10.2.16. Забруднення зеленої зони будь – якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у не відведених для цього місцях, забивання в дерева цвяхів, кріплення до них електрощитів, ламання дерев, кущів, зривання та ламання квітів; установлення на зелених зонах торгових точок без дозволу Підгороднянської сільської ради.

10.2.17. Забруднення водоймищ, фонтанів.

10.2.18. Наїзд на будь – якому автотранспорті на тротуари (крім випадків передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них.

10.2.19. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць.

10.2.20. Паркування автотранспортного засобу у межах парків, скверів, самовільне паркування в межах зони паркування.

10.2.21.Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкції зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня реєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених  для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.

10.2.22.Розміщення дорожніх знаків без погодження з Національною поліцією, власником доріг.

10.2.23. Розміщення об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо.

10.2.24. Утримання собак і котів з порушенням існуючих норм та правил утримання собак і котів у  населених пунктах . Утримання на балконах і лоджіях тварин, птахів, бджіл.

10.2.25. Викидання сміття з автомобілів, вікон, балконів, витрушування на сходовій площі чи з балконів килимів та килимових доріжок.

10.2.26. Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь – якого призначення (підземних і наземних).

10.2.27. Розміщення зливових ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь.

10.2.28. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, несвоєчасне прибирання прилеглої та закріпленої в установленому законом порядку території.

10.2.29. Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, у тому числі прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх протиожеледним матеріалом, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.

10.2.30. Посипання тротуарів хімічними речовинами.

10.2.31. Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.

10.2.32. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів .

10.2.33. Витоки води, фекалій на впорядковані території.

10.2.34. Незадовільне забезпечення технічної справності:

доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, пішохідних доріжок;

колодязів водопровідних, каналізаційних, зв’язку і їм подібних, дощоприймачів.

10.2.35. Незадовільне утримання ( незадовільний зовнішній вигляд та технічна справність, невідповідність їх затвердженим паспортам, проектам, вимогам):

постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, будинкових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття;

кіосків, літніх торговельних майданчиків, стаціонарних палаток, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту;

спеціальних конструкцій зовнішньої реклами , вивісок і вітрин, пам’ятників.

10.2.36. Відсутність та незадовільне утримання покажчиків будинків, споруд та інших об’єктів, розташованих на сільській території.

10.2.37. Незадовільний технічний стан фасадів, балконів та інших елементів

10.2.38. Перевищення максимальних рівнів шуму, встановлених СанПІН № 3077 – 84 при використанні працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму.

10.2.39. Використання гучномовної апаратури на відкритих та закритих концертних та танцювальних майданчиках, у закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе тощо), гральних будинках, закладах культури без вжиття заходів щодо забезпечення нормативних рівнів шумів, встановлених СанПІН№3077 – 84 після 23.00.

11. ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ З БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

. За рахунок коштів підприємств, установ, організацій фінансуються заходи, спрямовані на:

благоустрій, виконання робіт з ремонту і реконструкції доріг внутрішньогосподарського користування, озеленення, утримання в належному стані території, яка їм належить на праві власності або праві користування;

усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) пошкодження мереж, елементів благоустрою, а також наслідків аварій, що сталися з їх вини;

утримання об’єктів благоустрою (їх частин) з дотриманням відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярне здійснення заходів щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті й належному стані.

За рахунок коштів місцевого бюджету фінансуються:

заходи з виконання програми благоустрою населеного пункту, у тому числі проекту благоустрою населеного пункту;

охорона та утримання об’єктів благоустрою комунальної форми власності, переданих органами місцевого самоврядування на баланс підприємствам, установам, організаціям;

охорона, утримання та розвиток зелених насаджень на об’єктах благоустрою комунальної форми власності;

організація санітарного очищення територій, які належать до комунальної власності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано