Державна податкова служба України

Під час фактичної перевірки перевіряють документи, що підтверджують вартість придбання товару

Законом України від 01 квітня 2022 року №2173-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п. 27.

11:53 22.04.2022

За 55 днів війни надійшло 1,5 млрд грн до зведеного бюджету

Платники податків Тернопільщини сплатили 1,5 млрд грн податків і зборів до Зведеного бюджету України за 55 днів війни. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

11:53 22.04.2022

Постачання електричної енергії: дата виникнення податкових зобов’язань

Відповідно до п. 38 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для платників податку, визначених у п. п. 212.1.13 п. 212.1 ст. 212 ПКУ, що є виробниками електричної енергії, на яких покладені спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів відповідно до Закону України від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» датою виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку на операції з реалізації електричної енергії є:

11:52 22.04.2022

Коли підприємець другої групи єдиного податку не має права надавати в оренду нерухомість юридичній особі як фізична особа

Відповідно до п. п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

16:01 12.04.2022

Воєнний стан: особливості оподаткування та подання звітності

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

16:00 12.04.2022

Особливості застосування єдиного податку третьої групи за ставкою 2% для платників ПДВ

Відсоткова ставка для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс), встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу.

15:43 23.03.2022

Щодо застосування платниками податків ставки ПДВ у розмірі 7% під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану при здійсненні операцій з постачання пального та інших нафтопродуктів

На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану відповідно до пункту 82 підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України за ставкою ПДВ у розмірі 7% оподатковуються операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України (у т.ч. вироблених на митній території України) таких товарів:

15:42 23.03.2022

Звітний період для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за оновленою формою

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що 15 березня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.02.2022 №58 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів» (далі – Наказ №58), яким, зокрема, затверджено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (далі – Декларація).

15:41 23.03.2022