Щодо сплати за 2023 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Дата: 07.05.2024 16:29

У квітні 2024 року фізичні особи – власники об’єктів житлової і нежитлової нерухомості почали отримувати через поштові відділення податкові повідомлення-рішення на сплату податку за 2023 рік на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

ВАЖЛИВО! Функцію нарахування даного податку для фізичних осіб, направлення податкових повідомлень-рішень а також контроль за їх сплатою здійснює Державна податкова служба України.

Підгороднянська сільська рада, відповідно до своїх повноважень, лише приймає рішення про встановлення ставок  та пільг місцевих податків та зборів.

ВАЖЛИВО! У разі, коли пошта не може вручити платнику податкове повідомлення-рішення через його відмову прийняти податкові повідомлення-рішення  податкові повідомлення-рішення вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення (п. 42.5 ПКУ). Тому рекомендуємо власникам об’єктів нерухомості САМОСТІЙНО відслідковувати/цікавитися направленням податкових повідомлень-рішень у поштовому відділені вашого населеного пункту. Якщо таке повідомлення-рішення не надійшло, то варто звернутися до податкового органу за місцем реєстрації.

Як ще можна взнати, чи нараховано вам податки?

- Фізична особа може отримати інформацію про нарахування податків, наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом платника податків на  офіційному вебпорталі ДПС.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису, який можна зробити у будь якому акредитованому центрі сертифікації ключів, в тому числі через «Приват24».

- Через мобільний застосунок «Моя податкова» - можна завантажити на телефони на платформіiOS та Android

Державна податкова служба України обчислює податок для фізичних осіб на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (п.п. 266.3.2 ПКУ).

ВАЖЛИВО! Якщо фізична особа не згідна із нарахуванням податку, вона має право звернутися до контролюючого органу  письмово із заявою в довільній формі для проведення звірки нарахування податку (за адресою м. Тернопіль, вул. Білецька, 1) або в електронній формі (засобами електронного зв’язку).

Податок нараховується власнику/ам будинку/квартири, а не зареєстрованим там особам.

На кожен об’єкт нерухомості має бути одне податкове повідомлення-рішення.

Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку з фізичних осіб надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст.42 ПКУ, до 1 липня року, що настає за звітним роком.

Стави податку на 2023 рік, встановлені рішенням Підгоронянської сільської ради:

на об’єкти житлової нерухомості  - 0,2% від мінімальної зарплати станом на 01.01.2023 рік (тобто 13,4 грн./м2);

на дачні та садові будинки  - 0,5 % від мінімальної зарплати станом на 01.01.2023 рік (тобто 33,5 грн./м2 ).

Ставка податку на інші класи нерухомості за цим посиланням:https://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/news/1689771482/

До обрахунку податку береться загальна площа об’єкта.

Не сплачується податок (надано податкову пільгу згідно п. 266.4 ПКУ) фізичною особою за:

60 м2 - для квартири/квартир незалежно від їх кількості;

120 м2 - для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості;

180 м2 - для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток).

ПІЛЬГИ для фізичних осіб зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, передбачені рішенням Підгороднянської сільської ради

(Група ( категорія) платників та розмір пільги у відсотках)

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», крім об’єктів нерухомості, що використовуються для здійснення комерційної діяльності

100%

Особи з інвалідністю I та/або  II групи, крім об’єктів нерухомості, що використовуються для здійснення комерційної діяльності

100%

Одинокі матері, що виховують 2-х та більше дітей віком до 18 років,  крім об’єктів нерухомості, що використовуються для здійснення комерційної діяльності

100%

Учасники бойових дій та осіб, які безпосередньо  приймали участь в зоні АТО, Операції Об’єднаних Сил (а також сім’ї загиблих учасників) ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії

100 %

Рішення Підгороднянської сільської ради про діючі ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та перелік пільг за посиланнямhttps://pidgorodnyanska-gromada.gov.ua/news/1689771482/

ВАЖЛИВО! Якщо Державна податкова служба не врахувала при нарахуванні вам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пільги, визначені чи то рішенням Підгороднянської сільської ради, чи то Податковим кодексом України, потрібно звернутися із заявою в довільній формі до даної служби із додаванням копій документів, які підтверджують ваше право на пільгу.

Реквізити для сплати:

Отримувач ГУК у Тернопільській області

Код 37977599

Банк отримувача Казначейство України

UA658999980314070617000019771 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості

UA428999980314010512000019771Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості

Контактний телефон в ГУ ДПС у Тернопільській області для консультацій:

(0352) 43-46-26 – адміністрування податків і зборів з фізичних осіб;

(0352) 43-46-35 – податковий борг