Паспорт громади

Загальна характеристика

Підгороднянська об’єднана територіальна громада Тернопільського району Тернопільської області (далі Підгороднянська ОТГ) створена згідно з рішенням першої сесії Підгороднянської сільської ради 13 листопада 2020 року шляхом об’єднання 6 сільських рад із центром у селі Підгородне.  До складу Підгороднянської об’єднаної територіальної громади входять села Великий Ходачків, Довжанка, Домаморич, Драганівка , Забойки, Підгородне і Почапинці.

Підгороднянська ОТГ розташована у центральній частині Тернопільської області за 4 км від обласного і районного центру —  міста Тернопіль. Через територію громади пролягають міжнародні автомобільні шляхи М 09 і М 12 (частина європейського шляху Е 50) і залізниця Тернопіль – Ходорів. Відстань від центру ОТГ (с. Підгородне) до найближчої залізничної станції Тернопіль становить 6 км. Відстань до найближчого міжнародного аеропорту Тернопіль – 12 км.

Підгороднянська ОТГ межує: на півночі – з Озернянською ОТГ, на північному сході і сході – з Тернопільською міською ТГ, на південному сході і півдні – з Великоберезовицькою ОТГ, на південному заході – з Купчинецькою ОТГ, на заході – з Козлівською ОТГ Тернопільського району Тернопільської області.

Загальна площа Підгороднянської ОТГ станом на 1 січня 2021 року становить 123,47 км². У структурі площ найбільшу частку займають сільськогосподарські угіддя – 84 %, забудованих територій – 4 %.

Площа населених пунктів громади:

Підгородне – 12,93 км²

Довжанка – 20,37 км²

Домаморич – 18,35 км²

Почапинці і Забойки – 26,57 км²

Драганівка – 22,22 км²

Великий Ходачків – 23,11 км²

Демографічна ситуація

Загальна кількість населення Підгороднянської ОТГ станом на 1 січня 2021 року становила 7418 особи. У віковій структурі населення переважають люди працездатного віку. У 2020 році в селах громади народилося 51 дитина, а померло 115 осіб. Найбільшими за кількістю населення селами Підгороднянської ОТГ є Підгородне (2219 осіб), Великий Ходачків (1444), Довжанка (922). Густота населення на території громади становить 60,1 осіб на 1 кілометр квадратний.

Гуманітарна сфера

На території Підгороднянської ОТГ діють 8 навчальних закладів дошкільної і шкільної освіти:

Комунальний заклад «Почапинський загальноосвітній заклад середньої освіти»;

Комунальний заклад «Великоходачківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;

Комунальний заклад навчально-виховний комплекс «Довжанківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»;

Комунальний заклад навчально-виховний комплекс «Домаморицька загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад»;

Драганівська філія комунального закладу «Почапинський загальноосвітній заклад середньої освіти»;

Забойківська філія комунального закладу «Почапинський загальноосвітній заклад середньої освіти»;

Заклад дошкільної освіти дитячий садок «Журавлик» села Почапинці;

Заклад дошкільної освіти дитячий садок «Колобок» села Великий Ходачків.

У населених пунктах Підгороднянської ОТГ також функціонують 7 фельдшерсько-акушерських пунктів, 7 клубів і будинків культури, 7 бібліотек, 1 музей. Спортивна інфраструктура представлена 6 стадіонами, 7 спортивними майданчиками, навчально-біатлонною базою в с. Підгородне.

Житловий фонд

Житловий фонд Підгороднянської ОТГ станом на 1 листопада 2020 року налічує 2743 будинків (господарських дворів), з них 4 багатоквартирних будинки (села Підгородне і Великий Ходачків). Найбільша кількість дворів налічується у селах Підгородне (698), Великий Ходачків (512), Драганівка (368), Довжанка (359).

Економіка і бізнес

На території Підгороднянської ОТГ станом на 1 лютого 2021 року провадили діяльність 365 суб’єктів малого і середнього бізнесу, з яких 100 підприємств і 265 фізичних осіб-підприємців. Функціонують також 23 промислових і 32 сільськогосподарських  підприємств і фермерських господарств.

У населених пунктах Підгороднянської ОТГ також працюють:

Закладів торгівлі (магазинів) – 24

Об’єктів готельного і

ресторанного бізнесу   – 8

Автозаправних станцій – 3

Бюджет Підгороднянської сільської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік становить 51,85 млн. гривень, з яких 26,55 млн. грн власних доходів і 25,3 млн. грн міжбюджетних трансфертів. Обсяг видатків бюджету на одного мешканця громади становить 6920 грн на одну особу, що є вище середніх показників у Тернопільській області.